News

Be first to know about events in out Opera

Творча зустріч з письменницею Наталією Колесніченко-Братунь з нагоди виходу у світ її книги «Ужвій. У піжмурки з долею»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Книжка, що могла бути презентована лише у театрі
Сьогодні у Дзеркальній залі Львівської національної опери відбулася творча зустріч з письменницею Наталією Колесніченко-Братунь з нагоди виходу у світ її книги «Ужвій. У піжмурки з долею».
Книга, що вийшла друком у Видавництво Фоліо, присвячена видатній українській актрисі театру і кіно Наталії Ужвій.
 
Авторка, названа на честь актриси, розповіла про родинні зв’язки із Наталією Ужвій та які настанови та їй давала. Ця книга є своєрідною спробою письменниці розгадати приховане за лаштунками долі героїні. «Вона була людиною, що йшла по лезу бритви», – розповідала Наталія Колісніченко-Братунь про атмосферу страху, яка була невід’ємною частиною життя митців у радянській епосі, «і разом з тим, вона залишалася віруючою людиною, відмовилася їхати в Москву і називала себе українською актрисою». 🇺🇦
З приводу виходу книги ділилися враженнями численні мистецькі діячі та літератори, видавці, присутні на презентації, у тому числі прозвучали рефлексії:
Василь Вовкун (Vasyl Vovkun), режисер, генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери: «Я мав щастя навчатися театральному інституті, й тоді бачити Ужвій на сцені. Людина непересічної долі, вона є однією з класиків театральної історії. Так чи інакше ми вчилися на цих особистостях…».
 
Світлана Максименко, театрознавиця, модераторка події: «Ужвій на сцені – це дивовижна мелодика голосу при монументальній постаті, яка йшла від її індивідуальності. 213 ролей вона виконала у театрі, понад 20 – у кіно. Книжка дає відвертий погляд на трагічну долю людини, яка гідно утверджувала ім‘я видатної актриси».
 
 
 Олександр Красовицький, директор видавництва «Фоліо»:
«Я бачу, наскільки публіка скучила за книжковими подіями, і мені приємно, що ми презентуємо цю книгу саме в цьому залі. У видавництві «Фоліо» є кілька серій, які творять наново біографії відомих українців. Епоха Ужвій – це також історія про тих, хто встав на бік влади, а хто мав сміливість залишитися собою. Наталія Ужвій залишилися великою актрисою і не зробила жодного кроку, за які нам би було соромно зараз».
 
Ігор Калинець, поет та прозаїк, дисидент: «Добре, що є така книжка. Тепер буде можливість довідатися про цю акторку – не так випадково, як це було раніше».
 
Відвідувачі презентації мали змогу також переглянути фрагменти фільму про Наталію Ужвій, знятого Сергієм Параджановим.
📕 Дізнатися більше про видання, а також замовити книгу можна на сайті видавництва «Фоліо»:
 
 

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.