News

Be first to know about events in out Opera

«Сільська честь» зазвучить по-ювілейному

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

   Цю оперу з понадстолітньою історією почуємо 14 квітня о 18.00 в інтерпретації народного артиста України, професора Тараса Микитки. Вона буде подарунком відомому українському маестро до його 80-літнього ювілею – від Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Бо саме тут розпочинав свій творчий шлях юний Микитка півстоліття тому – оперою з символічною назвою «Любовний напій» Г.Доніцетті. 
   За ці роки Тарас Остапович зібрав щедрий ужинок як диригент, постановник, педагог: до півсотні реалізацій оперних та балетних вистав, десятки гастролей із симфонічними оркестрами України та зарубіжжя, виступи за пультом оперних театрів. А ще талановиті учні – диригенти, які працюють у різних музичних колективах. 
   Кілька років після закінчення Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка молодий фахівець прибув на роботу до Донецька: з 1971 р. – диригентом, із 1975 р. до 1995 р. – головним диригентом Донецького театру опери та балету. У консерваторії цього міста, яке стало рідним, отримав звання професора. І мусив із ним попрощатися: патріот Тарас Микитка, син українських політв’язнів, народжений у Стрию, не змирився з чужою владою, з окупацією, війною. 
   Земляки люблять його, гордяться ним. І він не забуває про малу батьківщину, часто підтримуючи мистецькі заходи , очолюючи журі місцевих музичних конкурсів, організовуючи в Стрию вистави, зокрема опери «Наталка Полтавка» М.Лисенка і «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського у постановці Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, залучивши до спектаклів місцеві творчі сили. 
   Вітаючи народного артиста України, професора Тараса Остаповича Микитку зі щедрим ювілеєм і бажаючи йому натхненного творчого вечора та многих благих літ,
   СЕРДЕЧНО ЗАПРОШУЄМО НА ОПЕРУ «СІЛЬСЬКА ЧАСТЬ» П.МАСКАНЬЇ 14 квітня о 18.00.
   КВИТКИ можна придбати у екасі та на сайті театру за посиланням: https://bit.ly/2Inkfpd

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.