Music salon

THREE GENERATIONS OF MOZART

Project “Baroque Mirror”
THREE GENERATIONS OF MOZART
Project “Baroque Mirror”
60 Minutes.

The first performance of Mozart’s pianoforte in Ukraine

Katarzyna Drogosz(Poland)

Historic A. Stein’s piano of 1780

Libretto
About show
Три покоління Моцартів

 Виконавиця – Катажина Дроґош /Польща/

 Вкотре у Дзеркальній залі Львівської опери відбудеться мистецький проект «Барокове Люстро Львова». Гості проекту не раз дивували львів᾽ян колекційними музичними інструментами, бароковою гітарою Страдіварі, скрипкою кремонської школи XVII ст., а також дивовижним звучанням  барокової музики у виконанні європейських артистів найвищого ґатунку − Ольги Пасічник, Радослава Камєняжа, Бернгарда Гофштьоттера, Богдана Шведа та інших музикантів.

Цього разу подія матиме непересічне значення для музичної культури України −  у Львові вперше побуває історичне фортепіано епохи Моцарта, копія інструмента Андреаса Штайна 1780 року. В Україні цей тип інструмента більш відомий під назвою піанофорте.

Гратиме на ньому видатна польська піаністка Катажина Дроґош. Гостя нинішнього проекту − одна із небагатьох піаністів, яка всеціло присвятила себе грі на історичних клавірах і дослідженню історії, будови, різновидів давніх клавішних інструментів XVII – початку XIX ст.

Програма Концерту, що відбудеться 9 травня о 19 год., має назву «Три покоління Моцартів», а отже слухачі матимуть змогу послухати твори батька Вольфґанґа Амадея – Леопольда Моцарта, самого Вольфґанґа Амадея, а також його сина – Франца Ксавера, званого «львівським Моцартом». Слухачам відкриється саме той звук, який був в уяві видатних композиторів, коли вони творили свої шедеври. Інструмент буде доступним не лише для огляду, але й для гри під час майстеркурсу, який безкоштовно проведе  польська артистка з усіма бажаючими. Майстеркурс і лекція відбудеться 10 травня у Дзеркальній Залі від 11 до 15 години.

Цикл-проект «Барокове Люстро» належить до унікальних, саме львівських ідей, оскільки на тлі нової «музично барокової» хвилі, що поширюється музичною Україною, є на сьогодні єдиним, присвяченим не тільки мистецькій, а насамперед, навчальній меті. Наступний захід проекту відбудеться вже зовсім скоро: 22 та 23 травня відбудуться майстер класи та концерт за участі Кшиштофа Фірлюса – віртуозного виконавця на віолі да ґамба й контрабасі, лауреата престижних міжнародних конкурсів, який проведе також майстеркурс, присвячений давнім технікам гри на струнно-смичкових інструментах басової групи − на віолі да ґамба, бароковій віолончелі та контрабасі.

Проект відбувається за ініціативи громадської організації «Академія Давньої Музики Леополіс» та за підтримки Департаменту культури Львівської Міської Ради.

Upcoming events
print*The theater reserves the right to replace performers
11 September 2017
print*The theater reserves the right to replace performers