Music salon

Quatuor pour la fin du temps (Quartet for the End of Time)

O. Messiaen
Quartet for the End of Time
O. Messiaen
60 minutes.

Quatuor pour la fin du temps (Quartet for the End of Time) is a unique work in the history of classical music written by the French composer Olivier Messiaen during his imprisonment in prisoner-of-war camp Stalag VIII. Messiaen recalled “Stalag was covered with snow. There were 30,000 prisoners (mostly French, but there were some Poles and Belgians). Four musicians played decrepit instruments. My piano keys sank at the slightest touch… ”

Talented Lviv musicians will perform works of Messiaen in the music hall of the Mirror Hall:

Ihor Muraviov – violin

Taras Hamar – clarinet

Taras Mentsynskyi – cello

Myroslav Drahan – piano

For the first time the quartet performed at the concert within the project “Pro et Contra. Scene of New Music” at Lviv National Philharmonic (project director Bohdan Sehin).

Quatuor pour la fin du temps:

I. Liturgie de cristal (Crystal liturgy)

ІІ. Vocalise, pour l’Ange qui annonce la fin du Temps (Vocalise, for the Angel who announces the end of time)

III. Abîme des oiseaux (Abyss of Birds)

IV. Intermède (Interlude)

V. Louange à l’Éternité de Jésus (Praise to the eternity of Jesus)

VI. Danse de la fureur, pour les sept trompettes (Dance of fury, for the seven trumpets)

VII. Fouillis d’arcs-en-ciel, pour l’Ange qui annonce la fin du Temps (Tangle of rainbows, for the Angel who announces the end of time)

VIII. Louange à l’Immortalité de Jésus (Praise to the immortality of Jesus)Within the Ukrainian competition for chamber opera writing and staging for young composers and directors

Libretto
About show

Інформація про виконавців:

Ігор Муравйов — скрипаль, диригент.
Лауреат міжнародних конкурсів. Навчався в ЛНМА в класі професора В. Заранського, в якого далі продовжує навчання як творчий аспірант. Паралельно Ігор здобув ступінь Магістра за спеціальністю «Оперно-симфонічне диригування» в класі Народного Артиста України, професора І. Юзюка.
Ігор Муравйов є учасником таких фестивалів: «Muzyka w starym Krakowie», «Jan Paweł II», «Стравінський та Україна» та багато інших. Виступає з багатьма оркестрами та диригентами України та Європи. В репертуарі Ігоря Муравйова є найвідоміші концерти скрипкового репертуару: Бетховена, Чайковського, Сібеліуса, Брамса, Мендельсона, Моцарта, Баха, Шостаковича та багато інших. Також Ігор Муравйов є першим виконавцем творів українських композиторів.

 

Мирослав Драган (фортепіано)

Навчався у Львівській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької та Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка у класі професора Лідії Крих, продовжив навчання в аспірантурі у професора Марії Крих. З 1989 року працює у Львівській державній консерваторії ( зараз – Львівська Національна Музична  Академія ім. М. Лисенка ), з 1998 року викладає на кафедрі спеціального фортепіано,  а з 2012р. – на посаді доцента кафедри, у 2018р. Отрімав вчене звання «доцент».   

Лауреат Міжнародного конкурсу камерних ансамблів ( 1993, м. Хмельницький ) та Міжнародного джазового фестивалю «ДЖАЗ-ФЕСТ-ПОДІЛЛЯ,2011»

  Мирослав Драган є яскравим представником сучасного фортепіанного виконавства України. Учасник багатьох Міжнародних Музичних фестивалів в Україні, зокрема «Віртуози», «Контрасти», «Фестиваль давньої музики» у Львові, «КиївМузікФест» та «Київські прем’єри»,«Фестиваль музики І. Стравінського», «2дні і 2 ночі» в Одесі та багатьох інших, а також закордоном ( Польща, Німеччина, Швейцарія, Франція ).

  Виступає як сольний виконавець, так і в складі різноманітних камерних ансамблів. Є одним з найкращих камералістів України. Співпрацює з визначними українськими виконавцями (серед них Марко Комонько та Ярослав Мигаль, Оксана Рапіта та Йожеф Єрмінь, Назар Пилатюк і Тарас Менцинський , Київський квартет саксофоністів  та ін.), а також його партнерами були скрипалі Лівіо Прунару (Швейцарія), Аннар Фолеса (Норвегія), Соломія Івахів (США), віолончелісти – МедеяАбрамян (Вірменія), Назар Джурин (США), альтист – Андрій Війтович (Англія), контрабасист – Руслан Луцик (Швейцарія). Серія концертів була здіснена з ансамблем « Солісти КОВЕНТ ГАРДЕН».

   Значною сторінкою його творчої біографії є співпраця з вокалістами. Зокрема, здійснено запис компактдиску «ДОЛЯ» з музикою М.Лисенка до «Кобзаря» Т.Шевченка (соліст-лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка,  засл.арт.України Андрій Шкурган), у співпраці із засл.арт.України Лілією Кострубою видано записи вокальних творів Остапа та Нестора Нижанківського. А програма вокальних творів В.Барвінського здійснена із Заслуженою артисткою України Н.Дитюк.

 Репертуар піаніста охоплює твори різних стилів та епох, та особливе значення відводиться пропаганді нової та невідомої музики. Зокрема, М. Драган є виконавцем музики Ф.-К. Моцарта,сина В.А. Моцарта, котрий жив і працював у Львові. Значним доробком піаніста є участь у записі компактдиску «Прогулянка» із джазових творів М.Скорика, а також світова прем’єра поеми «Море» К.Дебюссі у перекладі для 2-ох ф-но в 6 рук. У 2015 році виконав світову прем’єру фортепіанного концерту Івана Небесного з Національним симфонічним оркестром України під диригуванням В.Сіренка. З 2015 року активно концертує у складі камерного ансамблю «ЛЕОПОЛІС».

 За концертні програми у складі дуету з О.Рапітою нагороджений обласною премією ім.С.Людкевича (2011).

     Випускники класу М. Т. Драгана успішно працюють в різних музичних закладах України та за кордоном (Німеччина, Норвегія, ОАЕ, Польща).  Мирослав Драган є членом та головою жюрі багатьох регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів (Львів, Луцьк, Дрогобич, Вінниця ). 

  В 2016 році М.Драган удостоєний звання «Заслужений артист України».

 

Тарас Менцінський (віолончель)

Лауреат міжнародних конкурсів камерних виконавців та конкурсу віолончелістів ім. М.В. Лисенка – вихованець львівської віолончельної школи, отримав спеціальну музичну освіту в класі професора Є. Шпіцера та в аспірантурі Київської консерваторії імені П.І. Чайковського у професора В. Червова. Виступає як соліст і камераліст з сольними програмами в Україні і поза її межами – в Італії, Англії, Німеччині, Польщі, Чехії та Росії. Учасник музичних фестивалів «Контрасти», «Віртуози», «Маратон» (Прага).

Створив квартет віолончелістів з яким виступав в Україні та Туреччині ((Uluslararasl Eskisehir Festivali, 2007). Засновник «Львівського тріо» (у складі В. Дуда, Т.Менцінський , Н.Ревакович Україна-Польша) та разом з польською піаністкою Анною Стемпін-Ясновською утворив віолончельний дует «Барвінський ДУО». У виконанні цього ансамблю українськіта польські меломани почули рідко виконувані композиції Василя Барвінського – Концерт для віолончелі і оркестру,камерні твори композитора – соната для віолончелі і фортепіано,  сюїта та варіації для віолончелі і фортепіано та ряд камерних мініатюр цього композитора.

Є активним популяризатором української віолончельної сонати Лизогуба, Косенка, Барвінського та композиторів-сучасників Сільвестрова, Станковича, Карабиця, Ланюка, Фроляк.

З 1994 року почав працювати у Львівській консерваторії, де активно включився в життя камерної кафедри як викладач струнного квартету. З 2012 викладає спеціальність (віолончель) на кафедрі струнно-смичкових інструментів. Його наукова робота спрямована на вивчення розвитку української камерної сонати, працює над кандидатською дисертацією “Еволюція жанру віолончельної сонати у творчості українських композиторів”, має статті в наукових збірниках. 

 

Тарас Гамар  (кларнет)

Закінчив Львівську національну музичну академію ім. М.В.Лисенка, клас викладача А.Я.Сеньковича.

Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

 

 

 

 

 

 

 

Upcoming events
print*The theater reserves the right to replace performers
11 September 2017
print*The theater reserves the right to replace performers