Music salon

THE VICTORY OF LOVE

THE VICTORY OF LOVE
соncert
60 Minutes.

Vasyl Barvinskyi birthday concert
THE VICTORY OF LOVE
Works of V. Barvinskyi
Nataliia Dytiuk – soprano
Myroslava Drahan – piano
Oksana Rapita – piano
Yaroslav Muhal – cello
YozefÖrmény – piano

Libretto
About show
ПЕРЕМОГА ЛЮБОВІ

Концерт присвячений  дню народження композитора В. Барвінського
20 лютого о 19 год.
Концерт зі знаковою назвою «Перемога любові» – це авторська програма укладена виключно з творів Василя Барвінського, яка буде виконана саме у день народження видатного композитора, педагога та організатора музичного життя та професійної освіти Галичини першої половини ХХ століття. З приходом радянської влади за свою послідовну національну позицію і самовіддане служіння інтересам української громади митець заплатив страшну ціну: принизливим публічним процесом-судилищем, знищенням усієї опублікованої і рукописної творчої спадщини, десятиліттям поневірянь у мордовських таборах – лише тому, що був беззаперечним моральним авторитетом, людиною виняткової висоти духу, моральної чистоти, скромності і рідкісного, воістину християнського смиріння.
Посмертна реабілітація композитора не принесла свободи виконання його творів, наукові музикознавчі дослідження, присвячені йому, – негласно не віталися. Лише в часи державної незалежності починається відродження традиції концертного виконавства його композицій, видано низку збірок його творів, які вдалося частково відновити з пам’яті самому композиторові, а дещо віднайти з приватних архівів та в осередках діаспори, формуються збірки наукових розвідок, присвячених дослідженню його творчості і діяльності. Та до справжнього повернення імені митця ще довгий шлях.
Найважливішим у збереженні пам’яті про митця є виконання його творів. До програми авторського вечора долучились прекрасні виконавці: заслужені артисти України співачка Наталія Дитюк, піаністи Йожеф Єрмінь, Оксана Рапіта та Мирослав Драган, а також віолончеліст Ярослав Мигаль, у виконанні яких прозвучать дуже особливі і знакові композиції. Серед них – фортепіанні Прелюдії, від яких почався відлік творчої діяльності Маестро, вокальні твори, що постали у співпраці зі славетними співаками його часу – Олександрою Любич-Парахоняк, Марією Сокіл, Галиною П’ясецькою, рідко виконувані віртуозні віолончельні композиції створені для спільного концертування з близьким другом – віолончелістом, концертмейстером віденської Volksoper Богданом Бережницьким і твори для навчання найменших майбутніх українських музикантів.
Весь сенс діяльності і творчості Василя Барвінського полягав у любові: любові до музики, до талановитих українських дітей, до своєї пригнобленої іноземним пануванням громади, до своєї історії і культури, до рідного краю. На вівтар цієї любові було покладене все життя видатного музиканта, і саме тому він вийшов із цього нелегкого бою переможцем.
Вступне слово:
Зоріана Мірус – ведуча
Роксоляна Гавалюк – музикознавець
Солісти:
Наталія Дитюк , заслужена артистка України (сопрано)
Мирослав Драган, заслужений артист України (фортепіано)
Оксана Рапіта , заслужена артистка України (фортепіано)
Ярослав Мигаль (віолончель)
Йожеф Ермінь, заслужений артист України (фортепіано)

Програма концерту:
1. Прелюдія для фортепіано мі мінор
2. «Ноктюрн», «Мелодія» для віолончелі та фортепіаноно
3. Солоспіви «Вечором в хаті», «В лісі» на сл. Б.Лепкого
4. Прелюдії для фортепіано сі-бемоль мінор, до мінор
5. Варіації на народні теми для віолончелі і фортепіано
6. Солоспіви «Ой люлі, люлі, моя дитинко» на сл. Т.Шевченка, «Місяцю, князю» на сл. І.Франка
7. Прелюдії для фортепіано Фа-дієз мажор, До-дієз мажор
8. Солоспіви «Знов весна» на сл. Лесі Українки, «Сонет» на сл. І.Франка

Інформація про виконавців

Роксоляна Гавалюк (музикознавець)

Народилася 12 вересня 1964 року. Освіту здобула у Львівському державному музичному училищі ім. С. Людкевича та Львівській державній консерваторії (тепер ЛНМА) ім. М. В. Лисенка (теоретичний факультет). Працювала викладачем музично-теоретичних дисциплін у ІФДМУ ім. Д. Січинського та вела низку спецкурсів в Львівському державному університеті ім. І. Франка на факультетах журналістики, міжнародних відносин, іноземних мов. Від 1994 року – викладач музично-теоретичних дисциплін Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича. Як лектор бере участь у семінарах викладачів дитячих мистецьких установ Львівської області, в складі журі обласних олімпіад ДМШ. В складі хору викладачів цього навчального закладу брала участь в міжнародних конкурсах, фестивалях, урочистостях у Швейцарії, Нідерландах, Франції, Німеччині, Польщі, Чехії, Іспанії, Греції, Македонії, Болгарії, Великобританії та ін., в складі хору товариства «Надсяння» – у Літургіях та урочистих відзначеннях пам’ятних річниць С. Людкевича, М. Вербицького, 70-ліття операції Вісла, трагедії у Павлокомі та ін. Спільно з кандидатом мистецтвознавства М. Ваврух є співавтором підручника «Художня культура», науково-популярного видання «Нариси з історії української культури: архітектура, образотворче мистецтво, музика, театр, кіно». Підготувала низку програм на львівському радіо та телебаченні, присвячених видатним музичним діячам України та Галичини, спільно ТРК Львів підготувала цикл просвітницьких програм про музичну іконографію в архітектурі Львова (7 випусків), ініціювала низку краєзнавчих мистецьких проектів  та наукових конференцій (в т.ч. святкування 100-річчя будівлі Музичного товариства ім. М. Лисенка, 180-річчя Людвіка Марека за участю консула республіки Чехія та голови Чеського товариства у Львові, 130-річчя В. Барвінського та ін.). Співпрацює як лектор і ведуча концертних програм з проектом «Музичні вечори в музеї етнографії», фестивалем «Жайвір скликає друзів», проектами «Modus legendi» на базі наукової бібліотеки ЛНУ ім. І. Франка, «Музейні посиденьки за горнятком гербатки» на базі Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, у співпраці з Комісією тіловиховання і спорту імені Івана Боберського НТШ, Музеєм визвольної боротьби України, як лектор і автор дописів з блогом «Старі фотографії Львова», інтернет-виданнями «Збруч», «Радіо-кишенька», «Солоспів» ЛНМА та ін., як лектор та екскурсовод з проектами «Архітектура Львова», «Дні європейської культури у Львові», «Форум видавців у Львові», львівськими гідами, педагогами-музикантами та ін.

Наталія Дитюк (сопрано)

Заслужена артистка України.

Народилася у м. Стрий на Львівщині. Навчалась в Ленінградській державній консерваторії ім. М.Римского-Корсакова у класі сольного співу. З 2000 року працює солісткою Львівської обласної філармонії.

Співпрацює з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, Академічним камерним оркестром «Віртуози Львова» та симфонічними оркестрами України. Учасниця багатьох фестивалів. Гастролює Україною та Європою.

Мирослав Драган (фортепіано)

Відомий львівський піаніст-соліст та концертмейстер, педагог. Навчався у Львівській середній спеціальній музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької та Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка у проф. Лідії Крих, там завершив і аспірантуру (клас проф. Марії Крих). Лауреат Міжнародного конкурсу камерних ансамблів «Золота осінь» (Хмельницький) та джазового фестивалю «ДжазФест – Поділля, 2011». Працює у Львівській національній музичній академії ім. М. В. Лисенка.

Інтенсивно концертує в Україні та за кордоном (Польща, Німеччина, Швейцарія). Є постійним учасником різних музичних фестивалів: «Київ-Музик-Фест», «Прем’єри сезону» (Київ), «Контрасти», «Віртуози» (Львів), ім. І. Стравінського (Луцьк), «Барви музики» (Вінниця), «Два дні і дві ночі нової музики» (Одеса), концертів серії «Нова музика в Україні» під керівництвом В. Рунчака. Здійснив ряд прем’єр сучасної української (твори І. Соневицького, Р. Сімовича, Є. Станковича, Г. Ляшенка, Ю. Ланюка. О. Козаренка, Г. Гаврилець та ін.) та зарубіжної (Т. Такеміцу, В. Рімм, Р.Валлін, Е. Кнапік, Дж. Крамб, Д. Лігеті та ін.) музики.

Мирослав Драган співпрацював з М. Абрамян (віолончель, Вірменія), Л. Прунару (скрипка, Румунія-Швейцарія), А. Війтовичем (альт, Велика Британія), А. Фальосою (скрипка, Норвегія), Н. Джуриним (віолончель, США), солістами «Covent Garden», співаком А. Шкурганом. Здійснив ряд записів на компакт-диски, зокрема: «Музика до «Кобзаря» Шевченка» М. Лисенка, «Львівський Моцарт» з музикою Ф.К. Моцарта, приймав участь у постановці та запису ораторії А. Онеггера «Жанна д’Арк на вогні» в Парижі в 2005 р.

За концертні програми фортепіанного дуету з О. Рапітою, М. Драган нагороджений обласною премією ім. С. Людкевича (2009).

Оксана Рапіта (фортепіано)

Відома українська піаністка, заслужена артистка України.

Народилася у Тернополі. Навчалася у Тернопільському музичному училищі ім. С. Крушельницької (клас Л. П. Корній), Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка (клас Л. Ю. Крих), аспірантурі при Московському музично-педагогічному інституті ім. Гнєсіних (А. Александров). Лауреат Республіканського конкурсу піаністів ім. М. Лисенка (1984), Міжнародного конкурсу камерних ансамблів «Золота осінь» (1993, м. Хмельницький), дипломант міжнародного конкурсу піаністів ім. Паломи О’Ши (1990, Іспанія). Лауреат VІ Міжнародного фестивалю майстрів мистецтв ім. С. Ріхтера (2005, м. Житомир), VІІ Міжнародного фестивалю ім. П. Чайковського та Н. Ф. фон Мекк (2009, м. Вінниця).

Інтенсивно концертує в Україні та за її межами (Польща, Швейцарія, Бельгія, Німеччина, Австрія, Росія, Казахстан, Киргизстан). Володіє значним репертуаром від музики бароко до сучасності. Здійснила понад 20 прем’єр української та світової музики, брала участь у записах CD з музикою українських композиторів (С. Людкевич, І. Соневицький, М. Скорик, Ю. Ланюк, В. Камінський, Ю. Олійник, О. Козаренко). Співпрацює з різними симфонічними оркестрами України, Польщі, Швейцарії, Росії.

О. Рапіта є учасником багатьох міжнародних музичних фестивалів, зокрема: «Контрасти», «Віртуози», «Київ-Музик-Фест», «Київські прем’єри», «2 дні і 2 ночі нової музики», «Барви музики ХХ ст.», ім. Стравінського (Україна), «Дні музики краківських композиторів», «Варшавські музичні зустрічі», фестиваль сучасної музики ім. В. Лютославського в Любліні (Польща), «MENHIR» (Швейцарія), Фестиваль музики Ф. Шуберта (Швейцарія-Німеччина), «Новое передвижничество» (Росія-Киргизстан) та ін. Викладає на кафедрі спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.

За концертні програми в дуеті із Мирославом Драганом нагороджена обласною премією ім. С. Людкевича (2009)

Ярослав Мигаль (віолончель)

Народився у Львові у 1961 р., навчався у спеціалізованій музичній школі ім. С. Крушельницької, випускник Львівської національної музичної академії по класу віолончелі у доцента Є. Е. Шпіцера, яку закінчив з відзнакою. Провадить активне концертне життя як соліст та учасник багатьох ансамблевих формацій. Співзасновник ансамблю «Нової музики». Концерти цього колективу з великим успіхом відбулись на багатьох фестивалях сучасної музики, як-от «Варшавська осінь», «Контрасти», «Київ-Мюзик-Фест» та ін. Після серії блискучих програм та концертів, організованих спільно з молодим диригентом Богданом Шведом («Нічна містерія», «Кармен-сюїта») закладаються основи камерно-симфонічного оркестру «Leopolis», котрий впродовж наступних 13 років існування під керівництвом Ярослава Мигаля задекларував себе як нова, мобільна та багатогранна формація. На рахунку оркестру запис 17-ти компакт-дисків, з яких два – світові прем’єри у записі (Д. Бортнянський – опера «Алкід», запис якої отримав розгорнуту позитивну рецензію в «Нью-Йорк Таймз» та був названий компактом місяця польським виданням «Музика»; Ж.Массне – «Земля обітована», «Vivaldi goes jazz»); запис музики до семи фільмів у студії Польського телебачення (до фільмів Єжи Хофмана «Стара казка» та документального фільму «Україна, народження народу», серіалу «Свора» і т.д.); участь у багатьох міжнародних фестивалях у Польщі, Франції, Німеччині, Чорногорії, Бельгії, Італії, Великої Британії.

Виступав у найпрестижніших залах Європи з такими видатними солістами та диригентами як Ігор Ойстрах, Іван Монігетті, П’єр Амояль, Павел Гілілов, Альфонсо Антоніоцци, Наталія Дацько, Ольга Пасічник, Константи-Анджей Кулька, Вадим Цибулевскі, Патрік Мессіна, Йожеф Ермінь, Рудольф Вертен, Жан-П’єр Лоре, Ганс-Міхаель Боєрле, Даніель Стрейфф, Кшесімір Дембскі, Євген Савчук, Міхал Нестеровіч, Локі Чанг, Ядвіга Котновська, Андреас Веллер, Оксана Кровицька, Марко Рольяно, Максим Брилинський.

Учасник фортепіанного тріо «Leopolis» у складі: Йожеф Ермінь, Адріан Боднар, Ярослав Мигаль.

Йожеф Ермінь (фортепіано)

Піаніст Йожеф Ермінь народився у 1960 році в Ужгороді, навчався у Львівській консерваторії ім. М. В. Лисенка (клас М. Крушельницької) і в Московській консерваторії ім. П. І. Чайковського (клас Є. Малініна). Завідує кафедрою спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка. Як соліст, камераліст та акомпаніатор охоплює репертуаром музику від бароко до сучасності. Виступав в Україні, Росії, Польщі, Німеччині, Швейцарії, Бельгії, США і Канаді, брав участь у численних радіо- та телевізійних записах. Останнім часом все більше зосереджується на інтерпретації музики ХХ століття. Лауреат премії ім. Ревуцького за пропагування сучасної музики в Україні (1993), премії С. Людкевича, заслужений артист України. Музикант бере участь у численних проектах у Польщі. Серед них престижні фестивалі: «Варшавська осінь», «Варшавські музичні зустрічі», «Музика в старому Кракові», Фестиваль краківських композиторів, Фестиваль Лютославського і Фестиваль Нікодимовича в Любліні. Його запис «Курпівських пісень» Кароля Шимановського для сопрано і фортепіано, здійснений спільно з Ольгою Пасічник для студії «Musicon», отримав 1998 року фонографічну нагороду «Фридерик-97» у номінації сольної музики.

 

 

Upcoming events
print*The theater reserves the right to replace performers
11 September 2017
print*The theater reserves the right to replace performers