Music salon

BARVINSKIY DUO

BARVINSKIY DUO
60 Minutes.

The Concert Programme: 

  1. F. Chopin – Etude, op. 25, No. 7 (arr. for cello and piano by A.Glazunov)
  2. V. Barvinsky – Variations on Ukrainian Themes
  3. S.Rachmaninoff – Vocalise op. 34, № 14
  4. T. Majerski – Sonata for cello and piano C-dur
  5. P. Tchaikovsky – Romance” op. 51, № 5
  6. V. Barvinsky – “Lullaby”
  7. F. Chopin – Prelude op. 28, № 6 (arr. for cello and piano by K. Michalik and M. Paderewski)
  8. F. Chopin – Prelude op. 28, № 4 (arr. for cello and piano by K. Michalik and M. Paderewski)
  9. F. Chopin – Introduction and Polonaise brillante Op. 3

Soloists:

Taras Mentsinsky – cello

Anna Stempin-Jasnowska – piano

Libretto
About show

   У Дзеркальній залі Львівської національної Опери відбудеться концерт «BARVINSKY DUO». Цей інструментальний дует представить своє прочитання творів Ф.Шопена та В.Барвінского.
   Віолончеліст Тарас Менцінський(Україна) та піаністка Анна Стемпін-Ясновська(Польща) утворили дует, з метою популяризації польської та української музики в своїх країнах та в зарубіжжі. Своїм виконанням творів для віолончелі і фортепіано Ф. Шопена та В. Барвінського – геніальних композиторів та віртуозних піаністів – дует підкреслює значну близькість музичного розвитку культур польського та українського народів.
   І віолончеліст Тарас Менцінський, і піаністка Анна Стемпін-Ясновська, провадять свою незалежну сольну концертну діяльність, виступаючи з власними проектами. Але потреба в музично-філософському діалозі спонукала їх до спільного музикування. Вони звернулись до вершин камерної музичної літератури, і знайшли в них відображення своїх творчих естетичних пошуків.
   Дует започаткував спільну діяльність на одному з українських фестивалів класичної музики 2012 року. З успіхом виступав у Варшаві, Львові, Івано-Франківську…

8ZZ_2593_1_1_OR_sRDB
zaproszenie-na-koncert-04-07-2015_orig (1)
афіша 10.11 - копия
Тарас МЕНЦІНСЬКИЙ

Тарас МЕНЦІНСЬКИЙ – віолончеліст, доцент кафедри струнно-смичкових інструментів у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка. Свою освіту він здобув у класі проф. Євгена Шпіцера, (професора Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка), а згодом вдосконалював виконавську майстерність у класі проф. Вадима Червова (професора Київської національної музичної академії ім. П. Чайковського). Брав участь у виконавських курсах Московської консерваторії ім. П. Чайковського (проф. Александра Бандурянського та проф. Тетяни Гайдамович). Він став лауреатом І Міжнародного конкурсу віолончелістів ім. М. Лисенка (1992) і Міжнародного конкурсу камерних ансамблів та виконавців (1990). Виступає соло та у камерних складах в Україні та поза її межами – в Італії, Англії, Німеччині, Польщі та Росії. Учасник музичних
фестивалів „Контрасти”, „Віртуози” (Львів), „Маратон” (Прага). Створив квартет віолончелістів, з яким дав ряд концертів в Україні та Туреччині (Uluslararasl Eskisehir Festivali – 2007). Також є засновником “Львівського тріо” (Україна-Польша) у складі Володимира Дуди, Тараса Менцінського та Наталії Ревакович, з яким зробили студійний запис тріо для скрипки, віолончелі та фортепіано В. Барвінського. З 2013 року здійснив ряд концертних виступів в рамках польсько-українського художнього проекту “На шляху до Європи”. Активно популяризує українські віолончельні сонати І. Лизогуба, В. Косенка, В. Барвінського та композиторів-сучасників В. Сильвестрова, Є. Станковича, І. Карабиця, Ю. Ланюка, Б. Фроляк.
Педагогічна діяльність Тараса Менцінського пов’язана з двома кафедрами Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка: камерного ансамблю і квартету та струнно-смичкових інструментів (квартетний клас і спец. віолончель). За цей час виховав ряд лауреатів та дипломантів міжнародних та всеукраїнських конкурсів.
З 2012 року виступає з польською піаністкою Анною Стемпін-Ясновською, з якою утворив дует “BARVINSKY DUO”. Спільно пропагують твори польських композиторів в Україні та українських в Польщі. Зробив студійні записи української та західно-європейської музики.

Анна СТЕМПІН-ЯCНОВСЬКА

Анна СТЕМПІН-ЯCНОВСЬКА – піаністка, доктор мистецтвознавства. Свою освіту здобула у класі Тетяни Шебанової, професора Музичної академії Бидгоща, яку в 1996 році закінчила з відзнакою. Удосконалювала післядипломну виконавську майстерність в Парижі у класі проф. Євгена Інджика, в рамках стипендії наданої урядом Франції. Брала участь у майстер-класах піаністів Віктора Мержанова, Лі Кум Сінга, Тетяни Шебанової та Євгена Інджика. Є лауреатом загальнонаціональних та міжнародних конкурсів: Конкурсу товариства ім. Ф. Шопена в Варшаві (1991, 1992, 1994 рр., І та ІІ премії), Yamaha Music Foundation of Europe (1993 р., І премія), ІІІ Міжнародний конкурс піаністів ім. К. Шимановського в Лодзі (1992 р., III премія) та І-й Національний конкурс камерної музики в Закопане (1998 р.). Двічі була стипендіатом Міністерства культури та мистецтв РП (1993/94, 1994/95).
Репертуар, з яким виступає піаністка, охоплює твори від бароко до сучасності. Анна Стемпін-Ясновська здійснила перше виконання польської сучасної музики композиторів А. Брейза та Ф. Возьняка. Виступала з концертами в Італії, Німеччині, Чехії, Франції, Швейцарії та Україні. На запрошення ООН концертувала у Лівані. Зробила ряд записів для польського радіо.
Діяльність Анни Стемпін-Ясновської широко відома у Польші і Україні. Вона пов’язана з педагогікою (викладає спеціальне фортепіано в Музичній академії Бидгоща) та з організацією та проведення ряду фестивалів, конкурсів та майстер-класів в Польші та Україні. У 1994 році вона була ініціатором та художнім керівником фортепіанного фестивалю “FortePiano”. З 2013 року є співавтором польсько-українського художнього проекту “На шляху до Європи”.
З 2012 року піаністка співпрацює з львівським віолончелістом Тарасом Менцінським. Створений ними дует “BARVINSKY DUO” пропагує польську та українську музику в Україні, та в Польщі. У цьому складі здійснили ряд студійних записів.

Upcoming events
print*The theater reserves the right to replace performers
11 September 2017
print*The theater reserves the right to replace performers