News

Be first to know about events in out Opera

Щоби для всіх! /Львівська національна опера розпочала сьогодні сезон 2021/2022 / газета “День”

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

За доброю традицією, сезон стартував просто неба, на площі перед театром. Артисти Львівської опери пройшли червоною доріжкою, аби підкреслити урочистість події. А далі відбувся урочистий концерт, програма якого була складена з «хітів» оперного мистецтва (диригент – Іван Чередниченко). Послухати і подивитися надзвичайно гарне дійство могли всі охочі, котрі в цей час перебували на проспекті Свободи.

А перша вистава нового сезону – фолк-опера-балет Євгена Станковича «Коли цвіте папороть». І вже варто зазначити,  що 20 серпня цю постановку Львівської національної опери транслюватиме сайт Opera Vision. У театрі «Дню» розповіли, що на цьому сайті демонструють найновіші вистави провідних оперних театрів 17-х європейських країн. Й українська опера буде представлена вперше! Трансляція відбуватиметься у вільному доступі о 19.00 і  з українськими та англійськими субтитрами.

Напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня, на площі перед будівлею театру відбудеться концерт-дійство «Народження Незалежності», котре Львівська опера підготувала  з партнерами – це буде формат поєднання класичної музики, світлового та вогняного шоу і вуличного театру. Концерт транслюватимуть також онлайн.

З репертуаром театру у серпні, а це, зокрема, опери «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка, «Лис Микита» Івана Небесного, «Тоска» Джакомо Пуччіні, можна ознайомитися на сайті Львівської опери.


І вже найближчим часом, 11, 12, 16 та 17 вересня, Львівська національна опера запросить на прем’єру – це буде постановка опер «Сокіл» та «Алкід» Дмитра Бортнянського з нагоди 270-ої річниці від дня народження композитора. У театрі зазначають, що ці опери тривалий час вважали втраченими, й вони досі не входили до репертуару оперних театрів України.

Особливість постановки –  залучення режисера Андреаса Вайріха і сценографки Анни Шоттл з Баварської державної опери та всесвітньо відомої української диригентки Оксани Линів.

У виставі братимуть участь солісти, хор, балет та оркестр Львівської національної опери, також – запрошені виконавці, і це володарі унікальних, високих, чоловічих голосів – контр-тенори Костянтин Деррі і Станіслав Цема.


 
Детальніше про особливості сезону 2021/2022 у Львівській опері – у наступних числах «Дня».

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів, 12 серпня, 20:37

https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/shchoby-dlya-vsih

Фото «Дню» надали у пресслужбі Львівської міської ради

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.