News

Be first to know about events in out Opera

Презентація книги про українську мисткиню Зою Лісовську

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

   Сьогодні у дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулася презентація книги «Зоя Лісовська: Джерела пристрасті. Малярство, графіка» (Львів: Видавництво «Апріорі», 2018).

   У книзі представлено творчий доробок української мисткині Зої Лісовської, уродженки Львова. Виховувалась у родині видатних діячів національної культури – художника і педагога Роберта Лісовського та професійної композиторки Стефанії Туркевич. Фахову освіту здобувала у мистецьких академіях Лондона та Риму, скріпивши навики в різних видах і жанрах образотворчого мистецтва.

   На презентації книги була присутня сама героїня, яка приїхала сюди із Швейцарії, де проживає багато років, і трепетно взяла до рук довгоочікувану монографію.

   Мисткиню тепло привітали генеральний директор-художній керівник Львівської Національної Опери Василь Вовкун, який відзначив, що її живопис і графіка не раз надихали його до творчості. Дружина Мера, Катерина Садова, від імені мера вручила художниці Золотий герб Львова.

  Про творчість Зої Лісовської схвально і схвильовано відгукнулись ректор Львівської академії мистецтв Володимир Одрехівський, директор МІОКу Ірина Ключковська, письменник, перекладач, вчений Андрій Содомора, автор монографії – проректор Львівської академії мистецтв Роман Яців.

   Вихід цієї книги і презентація в дзеркальній залі Львівської Опери для Зої Лісовської – це, за словами її подруги-посестри Віри Вовк, – «Свято цілого життя».

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.