News

Be first to know about events in out Opera

#Підсумки2020: Микола Гречух, інспектор та артист оркестру Львівської національної опери

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Інспектор оркестру, концертмейстер групи кларнетів Львівської національної опери, заслужений артист України Микола Гречух розповідає не лише про знакові для театру прем’єри у 2020 році, але й камерні концерти у Дзеркальній залі та ділиться планами наступних концертних програм.

Найяскравіші спогади 2020 року

2020-ий вніс корективи у наше життя, але насправді були і яскраві моменти. Спершу хочу згадати початок карантину: я себе спробував як викладач, педагог своєї дитини, бо в мене старша донька теж грає на кларнеті. І ми досягли успіхів – перемог на міжнародних конкурсах! І зараз мені Соломійка згадує: «Тату, коли ти мене будеш муштрувати?» (сміється – ред.). Їй це сподобалося, адже було справді досягнуто результатів.

Далі, коли розпочався новий сезон, серед приємних і несподіваних моментів – це моя нова посада інспектора оркестру. Пригадується ювілейний концерт до 120-річчя театру та державні відзнаки багатьох працівників нашого театру.

В нас також відбулися конкурси в оркестрі, було багато вакансій і прийшли гарні талановиті музиканти. І в мене виникла ідея спробувати цих музикантів в проєктах камерної музики. Зокрема, хочу відзначити концерт у Дзеркальній залі театру до 250-річчя з дня народження Людвіга ван Бетховена, коли ми виконали два інструментальні тріо. Дуже приємні враження, дуже вдало, і думаю, що ми будемо такі камерні концерти продовжувати далі…

Не всі задумані в 2020 році проєкти відбулися. І справді, цей формат виконання камерної музики артистами оркестру Львівської національної опери вніс свої корективи, він буде жити і над цим варто працювати для розширення репертуару Дзеркальної зали… Власне через карантин не відбувся проєкт, який я запропонував музичному керівнику – це виконання Серенади №10 «Gran Partita» Вольфганга Амадея Моцарта для дуже цікавого складу – 12-ти духових та контрабасу. Я сподіваюся, що він відбудеться у новому році! Також очікую, що відбудеться концерт Lviv Clarinet Quartet, якому виповнилося 10 років, однак його святкування ми перенесли з відомих причин. Ми хочемо, щоб цей зал знову наповнився слухачами і будемо виступати, бо маємо направду цікаві програми.

Враження від прем’єр 2020 року

Оперу «Лис Микита» Івана Небесного ми ще встигли представити до карантину – надзвичайно яскрава вистава, поєднання народного і сучасного, прекрасні костюми. Коли я виконував цю оперу, мені дуже приємно було, що музику до цієї вистави написав мій товариш Іван Небесний, з яким я мав змогу співпрацювати десять років, коли він створив ансамбль сучасної музики «Кластер». І мені дуже приємно і я тішуся за нього, бо це надзвичайно скромна і талановита людина.

Варто згадаги також про відновлення балету «Створення світу» А. Петрова. На мою думку – дуже вдало записана фонограма, адже за короткий час, фактично, за один день, ми записали цей балет. Оркестр, я вважаю, справився на всі 100%! При перегляді цього балету, звичайно вражає все – і тут слід наголосити щодо сценографії Євгена Лисика. Це прекрасний балет!

І остання наша прем’єра – «Турандот». В таких обставинах, у яких відбулася постановка, маю на увазі, в онлайн режимі з польським режисером – до кінця не вірилося, що це все відбудеться! І розумію, що не до кінця вірили в цю постановку, бо розуміли, що в Європі та й у світі такі масштабні постановки напевно взагалі не відбуваються у час карантину! Я мав змогу переглядати цю виставу на здачі – вразило все! – виконання солістів, декорації, постановка, костюми, абсолютно все! Оркестр цікаво звучав: гадаю, цей час карантину дійсно вносить свої зміни, адже оркестр працював в ямі і потрібно було використовувати пластикові перегородки – це несподівано дало цікаве звучання, відбулася сепарація звуку, і коли в залі на виході слухав цей звук, він був дуже збалансований і досить вдало поєднувався.

Побажання у Новому році

Побажаю колегам наснаги. Ті проєкти, ті нові постановки дають нам, музикантам, новий подих і змогу працювати більше над собою. Сподіваюся, що нові задуми у новому році обов’язково всі збудуться!   

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.