News

Be first to know about events in out Opera

Пам’ятаймо. 80-років від дня народження Стефана Турчака видатного українського диригента

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

80 років тому 28 лютого поблизу Перемишля народився Стефан Васильович Турчак(1938-1988), людина, із чиїм ім’ям сьогодні пов’язують цілу епоху в українському оперно-симфонічному диригуванні. 
Його багатогранний талант сприяв піднесенню виконавської культури 60- 80-х років й успішній її інтеграції в світовий художній процес. Стефан Турчак прожив лише 50 років і 25 із них віддав служінню Музиці. У розквіті таланту його стрімкий політ, на превеликий жаль, обірвала передчасна смерть. Мистецька особистість диригента справила значний вплив на розвиток української музики. Турчак надихав композиторів на написання нових творів, повернув їх зацікавленість оперно-балетними жанрами. Його трактування партитур приголомшувало не тільки слухачів, а й самих авторів, яких він навертав до сміливих експериментів і відкривав шлях на естраду молодим українським композиторам. Це він осяяв своїм світлим талантом перші балети Євгена Станковича, перші опери Віталія Губаренка, перші симфонічні партитури Івана Карабиця. Минуло 25 років з часу смерті відомого диригента, та його мистецтво живе у творчості учнів, у роботах співаків і музикантів, яким пощастило працювати разом із ним. Традиції високої культури, носієм яких був Стефан Васильович Турчак, продовжують жити, розвиватися, утверджуватися…

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.