News

Be first to know about events in out Opera

Олег Яськів: «Вагнер vs Верді: ворог мій – друг мій»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

13 квітня о 15:00

Дзеркальна зала Львівської національної опери запрошує!

Змагання за душі слухачів між Вагнером та Верді стало найбільшим культурним та ідейним протистоянням дев’ятнадцятого сторіччя. Здобуваючи славу тернистим шляхом, кожен з них вибудував власну модель розвитку та сприйняття музики.

Як їхня музика, біографія, теоретична спадщина впливала на історичні долі народів та близьких людей? Як розмежувати пізніші міфи про композиторів від документальної правди? Чим завдячує сучасна музика героям нашої розповіді? Як людські слабкості співіснують з талантом і чи готові ми пробачати помилки великих людей? Що є більш плідним для майбутнього музики – нещадна конкуренція чи творча кооперація?

Ці та інші питання будуть зачеплені при неакадемічному і нетрадиційному розкритті духовного світу великих композиторів та їхньої музики, при спробі розкрити феномен геніїв і трагізм їхніх стосунків зі світом, змалювати психологічні та соціальні портрети композиторів, культурні та історичні джерела їхньої музики.

«Вагнер vs Верді: ворог мій – друг мій» – це масштабне полотно, яке висвітлює культурний контекст епохи європейського пізнього Романтизму та Націоналізму, дух музики та життя найвидатніших композиторів другої половини дев’ятнадцятого сторіччя Ріхарда Вагнера та Джузеппе Верді.

Авторський проект Олега Яськіва – це цикл моновистав-лекцій, присвячених видатним композиторам, письменникам, вченим та їхнім епохам, у яких літературне слово поєднується з музикою та екранними формами (анімація, хореографія, кіно) в єдине за ідеєю, філософією і втіленням дійство.

Задум та втілення такого проекту є новим для україномовного простору і здійснюється в Україні вперше!

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.