News

Be first to know about events in out Opera

Ніч Вальпургії у контексті ювілею

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 А саме – 200-ліття видатного французького композитора, диригента Шарля Гуно. Він увійшов в історію музики як один із основоположників нового напрямку в оперному жанрі, що згодом отримав назву «лірична опера». У музиці  вважав найголовнішим мелодію як найкращий виразник людської думки. Власне за  це мав і має до сьогодні численних прихильників, які цінують передусім красиву мелодію. Однак вона, поруч із простотою і душевною теплотою, розгортається разом із великою композиторською майстерністю.

   Гуно – майстер музичного портрету, художник, що малює життєву правду.

Його творча спадщина – це великі хорові форми, дві симфонії, інструментальні ансамблі, фортепіанні п’єси, більше сотні романсів і пісень. Однак він більше відомий як оперний композитор.  Перша опера, яку почув обдарований хлопчик, була «Отелло» Д.Россіні, яка й визначила його творчий шлях. Під цим впливом народилися 12 власних опер, найкращими з яких є «Ромео і Джульєтта» та «Фауст». Остання за своєю популярністю змогла конкурувати з шедевром французького музичного театру 19 ст. – «Кармен» Ж.Бізе.  

   У другу редакцію цієї опери Гуно ввів балет «Ніч Вальпургії», який відтворює свято, що відзначається в країнах Центральної та Північної Європи в ніч  із 30 квітня на 1 травня і символізує поклоніння весні, поєднуючи в собі язичництво й християнство.  

        Цей хореографічний фрагмент уперше був поставлений на сцені Паризької опери в 1869 році і з того часу перетворився на самостійний одноактний балет.

   Дія відбувається у володіннях Мефістофеля. Намагаючись відволікти Фауста від печальних думок, Сатана приводить філософа на шабаш відьом. Однак перед очима відкривається не страшна оргія чудовиськ, а розкішне свято життя, кохання. Саме це буяння розкутої душі, висловлене танцем, яскраві костюми на фоні екзотичної сценографії побачать наші глядачі 15 червня, в п’ятницю, о 18-ій годині . І почують мелодійну музику, яка в ювілейний рік великого французького композитора Шарля Гуно звучатиме особливо.

   У «Вечорі одноактних балетів»  разом із «Ніччю Вальпургії» естетичну приємність  глядачам подарують  балет «Кармен-сюїта» Ж.Бізе- Р.Щедріна і Ґран па з балету «Пахіта» Л.Мінкуса. Запрошуємо!  

В балетах виступлять:

Гран па із балету “Пахіта” Л.Мінкуса: Балерина – дипломант міжнародного конкурсу Ярина Котис, Кавалер – Сергій Качура.

“Кармен-сюїта”Ж.Бізе-Р.Щедріна:

Кармен – лауреат премії ім.В.Писарєва Альбіна Якіменко, Хозе – Сергій Качура,

“Ніч вальпургії” балетна сцена з опери “Фаус”Ш.Гуно:

Вакханка – заслужена артистка України Христина Трач, Вакх – лауреат міжнародного конкурсу Трістан Добровний, Менада – Наталія Рузяк, Фавн – Сергій Ломовицький (1-й виступ у цій партії), Елена – заслужена артистка України Вікторія Димовська (1-й виступ у цій партії), Паріс – Адель Кіндзікеєв (1-й виступ у цій партії).

Диригент – заслужений артист України Юрій Бервецький

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.