News

Be first to know about events in out Opera

Найкращі українські пісні для захисників: солісти Львівської опери презентують новий онлайн проєкт «Колискова для солдата»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Солісти Львівської національної опери ініціювали новий онлайн-проєкт на підтримку українських військових «Колискова для солдата». Найкращі оперні співачки, «золоті голоси» України здійснюють відеозапис пісень українських композиторів та обробок народних пісень – легких і водночас чаруючих за звучанням. Тож основною метою проєкту є не лише підтримати бойових дух наших воїнів, але й подарувати нотки спокою, самозаглиблення та натхнення українською культурою, яку боронять наші захисники.
Символічними є також місця зйомок – укриття оперного театру чи технічні приміщення, де доводиться ховатися артистам під час оголошення повітряних тривог. Золоте оздоблення сцени і яскраве світло софітів поступається місцем правдивій реальності, у якій доводиться співакам та співачкам проводити репетиції у воєнний час.
Відео, яке дало старт проєкту – українська народна пісня «Маєва нічка» в обробці львівського композитора Анатолія Кос-Анатольського, у виконанні сопрано, солістки Львівської національної опери Маріанни Цвєтінської та піаністки Мар’яни Самотос.
Відео: https://www.youtube.com/watch?v=Icx-OLcHhF8

Ідея та реалізація проєкту належить солістові Львівської національної опери Петрові Радейку: «Цей проєкт ми втілюємо своїми силами, прагнучи створити якісні відеозаписи українських пісень, насамперед – для моральної підтримки та музичної релаксації. Щоб ті ж самі солдати розуміли, за що вони воюють: і це, зокрема, наша культура й найкращі голоси України. Хочемо бути корисними: адже ми теж на війні, але кожен – на своєму фронті».

Надалі з’являтимуться у світ відеозаписи солоспівів українських композиторів, народних пісень в авторських аранжуваннях, колискових у виконанні артисток Львівського оперного театру – Аліни Діденко, Дар’ї Литовченко, Любові Качали, Софії Соловій та ін.

Ідея проєкту, запис, мастеринг – Петро Радейко
Менеджер проєкту – Андрій Сітарський

Нагадаємо, що у травні Львівська національна опера розпочала також серію благодійних онлайн-концертів «Together with Ukraine», квиток на трансляцію яких можна придбати у будь-якому куточку світу. Виручені кошти будуть спрямовані на благодійні ініціативи, підтримку українського народу та культури у час війни, зокрема, на потреби Військово-медичного клінічного центру західного регіону, що потребує закупівлі реанімаційного обладнання.
Деталі – за посиланням: https://opera.lviv.ua/stand-with-ukraine/together-with-ukraine/

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.