News

Be first to know about events in out Opera

На сцені відбувається Різдвяне дійство

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

З початку першого зимового місяця ми чекаємо коли  ж наступить Різдво, можна буде колядувати, слухати обрядові і релігійні пісні, які дзвінко лунають із вулиць, із вікон будинків, із радіо й телебачення, з естради.

  У  Львівській  Національній  Опері тоді з’являється особливий концерт – із колядками народів світу й рідними українськими, до якого львів’яни вже починають звикати, адже він  прикрашає театральну афішу три роки. І щораз збагачується новими творами – з різних територій України, з різних країн. Однак не тільки це є окрасою програми. Родзинка полягає в тому, що на сцені відбувається дійство – Різдвяне. І творять його артисти театрального хору, а солістами є кращі виконавці цього мистецького колективу. Глядачі мають змогу відчути його потугу, його майстерність –  і в співі, і в сценічному русі.

   А костюми! Це не звичний народний одяг, в якому традиційно колядують і водять вертепи на Різдво, а білосніжні ангельські шати з неймовірно красивими фантазійними головними уборами. На фоні мерехтливої місячної  ночі під Вифлиємською  зіркою це сценічне вбрання навіває спогад про  щось містично прекрасне, про мереживно-сніжне, яке неодмінно асоціюється з дитинством і колядою.

   Програма названа «З нами Бог! Розумійте,народи». Це перші слова релігійної пісні, яка виконується в церквах тільки на Різдво. А на театральній сцені вона стає рефреном поміж різними колядками і робить наголос на їх релігійний зміст.

   Творці Різдвяного дійства «З нами Бог! Розумійте, народи» – режисер, народний артист України Василь Вовкун, сценограф – народний художник України Тадей Риндзак, хормейстер і диригент – лауреат всеукраїнського конкурсу Василь Коваль.

Бажаємо всім щасливого Різдва!

 Христос рождається! Славімо його! 

 

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.