News

Be first to know about events in out Opera

Мирослав Откович: привітання для Василя Вовкуна з нагоди 40-річчя творчої діяльності

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Мирослав Откович, художник, реставратор, заслужений діяч мистецтв України, народний художник України:

« Василь Вовкун від природи наділений багатьма талантами. Якби не театр у житті цього митця, ми б мали в його особі журналіста, який порушував би гострі теми; письменника, який писав би цікаві психологічні романи, чи щось інше – обов’язково в гуманітарній сфері.

У нього оригінальний спосіб мислення – масштабний, випуклий, чіткий. Думка спішить, він – за нею, тому тему розмови окреслює великими мазками, і співрозмовникові треба бути підкованим, інформованим, щоби  вливатися в той стрімкий біг мислі. Коли я мав нагоду розмовляти з ним, то ніколи  – про політику, депутатів, їх поведінку. Якщо ж часом десь з’являлося  слово про високих чиновників, то хіба  – про їх неувагу до культури, до творчості й особливо до театру.

   Вовкун стоїть на тому, що без культури не можна збудувати повноцінної економіки, а відтак і держави, в якій людина могла би жити вільно і комфортно, мала би час подивитися на небо, почути шум дощу за вікном і подумати про вічність.

   У Василя Володимировича складний характер. Його спосіб життя в мистецтві ( бути постійним двигуном, весь час перебувати в формі протистояння) – важка ноша, якої вже не позбудешся, але без якої не можеш жити. Таких, як він, дехто не сприймає. Такі постаті, як він, вимагають часу, аби їх осмислити й оцінити.  Однак у нього і багато прихильників – тих, хто розуміє його мету і посвяту справі.  

   Театр для Вовкуна – це його життя. Все він сприймає через призму театру. Бажаю йому здоров’я і нових вистав, які несли б духовне очищення і високе розуміння радості життя на цій землі; вистав, про які глядачі, йдучи до театру, говорили б : «Іду на режисерський спектакль, на Вовкуна».

                                                                          Розмовляла Надія Труш

 

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.