News

Be first to know about events in out Opera

«Мойсей» онлайн/ газета “День”

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 
🎞Запрошуємо долучитись до онлайн-трансляції опери, що розпочнеться о 18:00 на Youtube каналі та Facebook сторінці театру за посиланням: https://youtu.be/pxBwud5hz8s
 
Детальніше про подію, що присвячена ювілею – 20-річчю прем’єри вистави, дізнавайтесь у матеріалі Щоденна всеукраїнська газета «День» за посиланням: https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/moysey-onlayn
 
«Мойсей» онлайн
У Львівській національній опері легендарну оперу Мирослава Скорика транслюватимуть наживо – із зали без глядачів
Тетяна Козирєва 29 жовтня, 2021 – 13:13

Найближчої неділі, 31 жовтня, на сцені Львівської національної опери відбудеться опера «Мойсей» Мирослава Скорика. Подія присвячена ювілею –  20-річчю прем’єри. Позаяк Львів увійшов до «червоної» зони через стрімке погіршення епідситуації, вистава відбудеться без глядачів у залі, але її транслюватимуть наживо на Facefook та YouTube каналі театру за посиланням. Початок трансляції о 18.00.

У Львівській опері розповідають, що твір був написаний Мирославом Скориком за однойменною поемою Івана Франка ексклюзивно на замовлення театру з нагоди 100-річчя, а також вперше в історії української музики отримав допомогу Ватикану для постановки. Вже 20 років «Мойсей» є у репертуарі оперних театрів Львова та Києва, також опера виконувалася на гастрольних виступах, зокрема – на сцені «Великого театру» (Національної опери Варшави).

У партії Мойсея Сергій Магера

31 жовтня «Мойсей» вперше прозвучить під орудою відомого українського диригента – головного диригента Національної опери ім. Марії Бієшу в Кишиневі Андрія Юркевича, який виступає на сценах найкращих оперних театрів світу – в Італії, Німеччині, Франції, Бельгії, Монако, Греції, Польщі, Молдові, Чилі та ін. Свого часу він асистував Мирославові Михайловичу Скорику під час прем’єрної постановки опери – 2001-го, адже творчий шлях диригента розпочався саме на сцені Львівського оперного театру.

Андрій Юркевич так пригадує свою співпрацю з Маестро Скориком: «Під час постановки опери «Мойсей» я був асистентом Мирослава Скорика, і пригадую, як разом з ним ходив на уроки до виконавців, зокрема, до Олександра Громиша – народного артиста України, який був першим виконавцем партії Мойсея. Тоді навіть Олександр Якович щось просив пана Скорика змінити, і він змінював одразу якісь гармонії, вокальні ходи, вони обмінювалися думками. Це було дуже цікаво спостерігати, тому що не кожен раз ти маєш можливість бути присутнім при тому, як корифей-композитор працює з корифеєм-вокалістом і як народжується в такій співдружності щось справжнє – те, що залишиться назавжди».

Диригент Андрій Юркевич

Партію Мойсея 31 жовтня виконуватиме один із найкращих українських басів сучасності – Сергій Магера, народний артист України, соліст Національної опери України у Києві, запрошений співак оперних театрів Німеччини, Польщі, Італії, Франції, Бельгії, Нідерландів, США та ін.

Серед виконавців – солісти Львівської національної опери Людмила Корсун, Роман Трохимук, Орест Сидір, Ігор Шевчук, Тетяна Вахновська, Андрій Бенюк, Олександр Зозуля, Юрій Шевчук, а також хор, балет та оркестр театру.

Принагідно: вчора на сайті Львівської опери з’явилося оголошення такого змісту: «У зв’язку з рішенням міської комісії з питань ТЕБ і НС про посилення карантинних обмежень, повідомляємо, що Львівська національна опера буде зачинена для відвідувачів із суботи, 30 жовтня. Вистави, що були заплановані у цей період, перенесені, а ваші квитки залишаються дійсними. Актуальний графік перенесення вистав буде опубліковано після послаблення карантинних обмежень. Просимо вибачити за незручності і будемо раді вас бачити у Львівській національній опері у зазначені дати – це буде найкращою підтримкою для артистів театру, які із нетерпінням чекатимуть на зустріч із глядачами!».

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. Фото «Дню» надали у Львівській опері.

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.