Місцями славетного оперного співака Олександра Мишуги
Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.
Сьогодні, 30 березня дирекція та члени художньої ради Львівської національної опери відвідали місце перепоховання українського тенора, педагога та мецената Олександра Мишуги у с. Новий Витків Радехівського району Львівської області.
Місце народження та останнього спочинку славетного співака стало для нас сьогодні стартом важливого діалогу і спільних напрацювань із місцевою громадою для популяризації імені співака та проведення цікавих мистецьких заходів.
Деталі щодо планів, про місця Мишуги у с. Новий Витків та заходи вшанування, здійснені та заплановані громадою, будемо надалі розповідати у нашому репортажі.
Новий Витків – рідне селище славетного тенора Олександра Мишуги
ПОРАДИ ДЛЯ МАНДРІВНИКІВ
Селище Новий Витків, у якому народився, зростав, а згодом був похований Олександр Мишуга, знаходиться 65 км від Львова.
На щастя, сюди веде чудова дорога на всіх ділянках маршруту: обирайте трасу Львів – Кам’янка-Бузька – Радехів, від якого звертаєте вліво до с. Новий Витків. Обабіч траси розгортаються лани і поля, й дорога минає доволі швидко.
Саме селище – невелике. Усі місця, пов’язані із іменем Олександра Мишуги розташовані недалеко від центральної площі.
Тож радимо відвідати:
Музей Олександра Мишуги, що знаходиться в приміщенні Народного дому.
Тут можна дізнатися про життя та творчість Олександра Мишуги, побачити його світлини, бюст, ноти з репертуару тенора та ознайомитися з історією вшанування співака у його рідному селищі.
Поруч з будівлею Народного дому Ви також побачите пам’ятник Мишузі, встановлений ще у 70-их рр. ХХ століття.
Одразу поруч розташована Церква Вознесіння Господнього. Збудована у 1910 році, на місці зруйнованої пожежею церкви.
Третину коштів на відновлення храму пожертвував саме Олександр Мишуга, про що сповіщає пам’ятний напис на правій боковій стіні інтер’єру. Церква вражає внутрішнім оздобленням – розписами й фресками.
Місце перепоховання Олександра Мишуги.
Ідучи праворуч вулицею від церкви, за кілька метрів буде поворот ліворуч до міського цвинтаря. Саме тут похований Олександр Мишуга. Він помер у 1922 році у Фрайбурзі, і згідно заповіту, був перепохований у Новому Виткові через пів року. Якою великою процесією у селищі супроводжувалося перепоховання славетного співака у вересні 1922 року, можна побачити на світлинах у музеї співака у Новому Виткові.
Стежка до його склепу вимощена бруківкою, тож віднайти її не складно.
Підходячи до цвинтаря поміж старими яблуньками та криницею знаходиться місце, де стояла хата сім’ї Мишуги.
Зі злиднів – до короля тенорів кращих оперних сцен світу: таким був шлях Олександра Мишуги, який ніколи не забував та був щедрим меценатом свого рідного села.
Сподіваємося ви заплануєте поїздку місцями Олександра Мишуги, в тому числі – на заходи, які пам‘яті співака плануються у співпраці місцевої громади та Львівської національної опери у червні 2021 року.
А як нині розповідають про постать співака односельчани? Невеликі відео публікуємо.
На відео діляться розповідями:
Директорка загальноосвітньої школи с. Новий Витків і хранитильниця музею О. Мишуги Мирослава Стражник
Староста с. Новий Витків Назарій Дацюк
А також диригентка Львівської національної опери Ірина Стасишин, яка відвідувала ці місцини ще з раннього дитинства.