News

Be first to know about events in out Opera

Меценати художники-постановники Львівської національної опери Тадей Риндзак і Михайло Риндзак

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

“О пані Кобринській …так її шаную за те, що ПЕРША розбудила в нас (жінок) життя і потягнула других жінок до праці, що, мені здається, всякі гріхи в її працях потрафила би простити”. Так у листі до свого друга Михайла Павлика написала Соломія Крушельницька про піонерку фемінізму в Галичині, українську письменницю кінця 19 – поч.20 ст.
“Верховинна естетка” Наталія Кобринська (1885 -1920) проживала в Болехові. Тут вона спочиває на місцевому цвинтарі, тут встановлено перший в Україні пам’ятник письменниці, тут працює меморіальний музей Загалом, тут свято бережуть пам’ять про славну землячку.
Недавно в Івано-Франківську виийшла величенька збірка творів – повісті, оповідання, казки, новели, статті Наталії Кобринської. Книга опублікована стараннями земляків-доброчинців, серед яких – уродженці Болехова, народні художники України, художники-постановники Львівської національної опери Тадей Риндзак і Михайло Риндзак. Гордимося їх творчістю і цим красивим (і не єдиним!) благородним вчинком.

 

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.