News

Be first to know about events in out Opera

Лис Микита, опера, балет і повна зала дітей

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

21 Лютого, 13:05

logo-black

Лис Микита, опера, балет і повна зала дітей

Цієї неділі у Львівській національній опері відбувся перший концерт серії «Привіт, оперо!» для дітей віком 5-10 років. Майже повна глядацька зала театру протягом години була сповнена не лише класичною музикою, оперним співом та вишуканим балетом, але й дитячим гамором і щирими захопленими очима дітей і їх батьків.

Концерт відбувся в рамках унікального дитячого проекту «Привіт, оперо!», який розпочали в театрі у січні цього року. Вже провели три інтерактивних дійства для наймолодших поціновувачів музики у Дзеркальній залі театру. А от старших діток запросили вже у «дорослу» – глядацьку залу Опери.

– Поглянь, ми ще сходимо з тобою на «Жизель», «Попелюшку» й «Білосніжку», – каже одна з відвідувачок своїй доньці, демонструючи афішу театру в гардеробі.

– І це все сьогодні? – здивовано питає мала.

– О, ні, – сміючись відповідає мати.

Перед початком концерту у залі шумно і кольорово від різнобарвного одягу на дітях. Хтось з цікавістю розглядає інтер’єр театру, піднявши голову догори, інші пішли оглядати оркестрову яму й з захопленням дивляться на музикантів й музичні інструменти. У партері, на балконах – усюди діти, віком від 1 року й до 10-12, дехто тримає в руках фланелевого Лиса. Гасне світло і западає тиша на кілька хвилин. Аж раптом хтось перший починає плескати у долоні й вже уся зала аплодує, а отже, час починати.

dsc_0453-4-1-3
dsc_0480

І от на сцені з’являється Лис Микита, а поряд з ним Білка – моторна і трохи божевільна: саме вона найчастіше викликає сміх у залі. Ці двоє проводять дітей через увесь концерт, у якому ті стають помічниками і допомагають шукати чарівні нотки, які допоможуть повернути на сцену Святковий дух. А шукають ноти у гримерних «мешканців» Львівської опери – дійових осіб різноманітних творів з репертуару театру.

Перед тим, як завітати до гримерки глядачі мали змогу познайомитися з її власником чи власниками, подивившись на виступ. Тож глядачі почули як оперний спів, так і побачили партії балетних постановок. Серед творів, які потрапили до цієї дитячої програми – «Директор театру», «Жизель», «Дон Кіхот», «Попелюшка», «Лебедине озеро», «Білосніжка і семеро гномів», «Наталка Полтавка»… Найбільше веселощів у залі викликав виступ балету веселих гномів, а коли один з них з’явився просто у залі між глядачів, то радості дітей не було меж.

dsc_0624
dsc_0660
dsc_0719
dsc_0818

«І вони будуть»,-  запевнила Львівську мануфактуру новин Ірина Вакуліна, авторка проекту «Привіт, оперо!», диригентка оркестру Львівської національної опери, який супроводжує дитячі концерти в глядацькій залі.

За її словами, ідея проекту полягає в тому, щоб дати дітям досвід іншого театру, такого, де можна сміятися, плакати, коментувати і бути учасником.

«Цей формат дає легкість і тоді зникає страх, що треба бути дуже чемними і сидіти смирно, бо ви прийшли у святая святих – Оперний театр. Тут діти можуть почуватися вільно і переживати з героями різні емоції», – розповідає авторка проекту.

dsc_0668
dsc_0978

Наостанок вона анонсувала наступний концерт у глядацькій залі Львівської опери. Він відбудеться 27 березня і це буде захоплива детективна історія, у якій актори й глядачі шукатимуть зловмисника, який зіпсував чарівний струнний інструмент.

 Фото – Світлана Бачинська

https://www.lmn.in.ua/project/lys-mykyta-opera-balet-i-povna-zala-ditej/?

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.