News

Be first to know about events in out Opera

Львівська опера готує нову прем’єру – оперу «Лоенґрін» Ріхарда Ваґнера

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

https://bit.ly/2T6n8AG

16 лютого, субота

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької готує нову прем’єру – оперу «Лоенґрін» Ріхарда Ваґнера. Головний герой твору – лицар, який припливає до людей на човні, запряженому лебедем. До глядача він прибуде 1, 2, 6, 7 березня. А зараз йдуть активні репетиції до зустрічі з ним.

Проби з солістами і хором проводять режисер-постановник Міхаель Штурм (Німеччина), диригент-постановник Мирон Юсипович і головний хормейстер Василь Коваль. 

Зосередженість, пильність, увага. Так зібрано, вдумливо сидять на сцені в чотири ряди, як у студентській аудиторії перед поважним професором чи в лекційному залі перед цікавим доповідачем, артисти хору на репетиції. Майже всі з клавірами в руках, щоб себе підстрахувати Дехто вже твердо знає музичний матеріал напам’ять і злегка собі піддириговує.

А в першому ряду – солісти. Теж із клавірами: на перших репетиціях така підтримка ще дозволяється.

Диригент-постановник Мирон Юсипович і головний хормейстер Василь Коваль, заглиблюючись у партитуру, натхненно співпрацюють із артистами на сцені та в оркестровій ямі.

З-під руки диригента витікає мелодія, яку підхоплює хор і в яку вливаються голоси солістів. Лавина музики – особливої музики Ваґнера, в якій нема традиційних арій. У ній плине суцільна хвилююча вокально-оркестрова ріка.

Сам композитор називав свої твори для театру музичними драмами. І дивував ними. В одних викликав нерозуміння, в інших – заздрість. В усіх – поруч із захопленням.

Таку музичну драму почуємо у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької незабаром.

Довідка.

«Лоенґрін» Ріхарда Ваґнера – опера на 3 дії. Виконується німецькою мовою з українськими субтитрами.

Диригент-постановник – Мирон Юсипович, заслужений артист України; Режисер-постановник – Міхаель Штурм (Німеччина). Художник-постановник – Матіас Енгельман (Австрія).

Хормейстери: Василь Коваль лауреат всеукраїнського конкурсу; Йоханнес Кьолер (Німеччина).

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.