News

Be first to know about events in out Opera

Концерт віртуозної класики «Кларнетова палітра»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

   У перший день зими, 1 грудня слухачі Музичного салону Дзеркальної зали насолоджувалися яскравими та віртуозними композиціями у виконанні артистів оркестру Львівської Національної Опери.

   У програмі концерту «Кларнетова палітра» прозвучали композиції для кларнету (солісти – Назарій Хижий та Микола Гречух) у супроводі Камерного оркестру Львівської Національної Опери, диригент – Ірина Стасишин.

   Перший твір – Квінтет для кларнету і струнних (у редакції для струнного оркестру) Карла Марії фон Вебера вирізнявся романтичним настроєм та неабиякою віртуозністю, яка притаманна індивідуальному стилю композитора (соліст – Назарій Хижий). Твір має 4 частини – Allegro; Fantasia; Menuetto; Rondo, які незважаючи на зміни настроїв, містять віртуозі елементи та виконавські труднощі, й потребують у виконанні того самого «блиску», яким часто окреслюють творчість німецького композитора. Першовиконавцем цього твору був друг композитора – Генріх Берман, і саме для нього Вебер написав багато композицій для цього інструменту. Зокрема, Квінтет для кларнету та струнних, який композитор презентував Берману у його День народження 1813 року.

   Другий твір у програмі концерту – відомий Кларнетовий концерт В.А. Моцарта. Це один із останніх творів, який за життя встиг завершити Вольфганг Амадей Моцарт: Концерт для кларнету Ля-мажор був написаний композитором у 1791 році і вперше виконаний у Празі. Твір прозвучав у виконанні Миколи Гречуха.

  Послухати віртуозні кларнетові композиції прийшло не лише чимало слухачів, але й колег виконавців, які підтримали музикантів бурхливими оплесками. 

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.