News

Be first to know about events in out Opera

І колегу вшанували, і себе показали/ Солісти Львівської національної опери виступили з концертом пам’яті Олександра Мишуги на його малій батьківщині

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Дякуємо Щоденна всеукраїнська газета «День» за висвітлення концерту пам‘яті Олександра Мишуги, який артисти Львівської національної опери презентували на його батьківщині – с. Новий Витків Львівської обл.
Для театру – це була особлива подія, позаяк це був перший гастрольний виступ після початку пандемії. 
Концерт до уродин Олександра Пилиповича Мишуги, підготували і втілили режисерка Галина Воловецька, ведучий Петро Радейко, солісти Любов Качала, Тетяна Вахновська, Ігор Шевчук, Юрій Шевчук та оркестр Львівської національної опери під керівництвом Ірини Стасишин.
 «Цей концерт – вияв нашої поваги і любові до Олександра Мишуги», – зазначив генеральний директор–художній керівник Львівської опери Василь Вовкун. Театр і надалі популяризуватиме ім’я співака – через концертні програми, поповнення експонатів місцевого музею, архівні дослідження, організацію конкурсу співаків тощо.
Детальніше про програму концерту і враження слухачів – читайте у статті: https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/i-kolegu-vshanuvaly-i-sebe-pokazaly?
Тетяна Козирєва 21 червня, 2021 – 11:25
 

Концерт солістів Львівської національної опери пам’яті Олександра Пилиповича Мишуги  у с. Новий Витків на Львівщині

Концерт до уродин Олександра Пилиповича Мишуги, а звучали у ньому найкращі оперні арії зі світових та українських опер, а також народні пісні,  підготували і втілили режисер Галина Воловецька, ведучий Петро Радейко, солісти Любов Качала, Тетяна Вахновська, Ігор Шевчук, Юрій Шевчук та оркестр Львівської національної опери під керівництвом Ірини Стасишин.

Неабияк зраділи співучим гостям і мешканці Витківа: «Це для нас – справжнє свято! Не ми їхали сотню кілометрів в оперу, а вона приїхала до нас!». Й віддячили за концерт вигуками «Браво!» та тривалими оплесками.

Справді розчулені подією й артисти Львівської опери: «Ми дуже і дуже скучили за аншлагами й надзвичайно раді теплому прийому».

Концерт солістів Львівської національної опери пам’яті Олександра Пилиповича Мишуги  у с. Новий Витків на Львівщині

«Цей концерт – вияв нашої поваги і любові до Олександра Мишуги», – зазначив генеральний директор–художній керівник Львівської опери Василь Вовкун. І додав, що театр і надалі популяризуватиме ім’я співака – через концертні програми, поповнення експонатів місцевого музею, архівні дослідження, організацію конкурсу співаків тощо.

За словами диригента Ірини Стасишин, яка з дитинства відвідувала ці краї і добре знала про Олександра Мишугу від громади села і навіть від далеких його нащадків, «на жаль, це ім’я – не на слуху, а постать Мишуги як співака, мецената, педагога, славетного українця, поза сумнівом, потребує широкого розголосу. Початок цьому – концерт Новому Виткові, а наступного року – обов’язково й фестиваль!».

Перед концертом гості зі Львова разом із представниками місцевої громади, які активно долучилися до організації події, відвідали місцевий музей, а також місце перепоховання Олександра Мишуги та панахиду у церкві Вознесіння Господнього, що була відбудована й за пожертви Олександра Пилиповича.

Олександр Мишуга – Фауст в опері «Фауст» Шарля Гуно

Довідково:

Олександр Мишуга (1853 – 1922) – оперний артист (лірико-драматичний тенор) і педагог з вокалу.

Народився у сім’ї сільського шевця Пилипа Мишуги (згодом увічнив ім’я батька у сценічному псевдонімі Філіппі).

Закінчив вчительську гімназію, вчителював у Львові. Співати мріяв змалечку. Вокалу вчився в найшанованішого у Львові викладача Валерія Висоцького – професора консерваторії, який виховав багатьох відомих оперних співаків. Кажуть, що серед його студентів була й славетна Соломія Крушельницька.

Мишуга дебютував як співак у Львові 1880 року – в опері Монюшка «Страшний суд». Далі студіював вокал в Італії і вже 1883-го заспівав у театрі міста Форлі в романтично-комічній опері Фрідріха фон Флотова «Марта» й отримав пропозиції на укладання контракту у найкращих театрах Європи. Виступав у Мілані, Турині, Варшаві, Кракові, Києві, Санкт-Петербурзі, Берліні, Лондоні, Відні, Парижі. Про Мишугу писали як про «співака з Божої ласки».

У Львові виступав на відкритті Великого міського театру (тепер – Львівська національна опера) – 4 жовтня 1990 року, і це була провідна партія у лірико-драматичній опері Владислава Желенського «Янек».

Згодом часто відвідував Львів з концертами, вводив до програм українську музику (історики мистецтва згадують солоспіви Миколи Лисенка, Віктора Матюка, арії з опер Гулака-Артемовського).

Викладав вокал – у Львові, Варшаві, Мілані, Римі, Стокгольмі та Києві.

Вдавався до меценатства – у видавничій справі, також – у театральній. Допомагав матеріально студентам і погорільцям, жертвував на дитячі притулки і лікарні.

Майно і гроші заповів Вищому музичному інституту у Львові, де заснував кілька стипендій для фінансово неспроможних студентів.

Помер у Фрайбурзі. Згідно із заповітом, перепохований у рідному селі Новий Витків.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. Фото зі сайтів Львівської національної опери та Вікіпедії

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.