News

Be first to know about events in out Opera

Володимир Сіренко: привітання для Василя Вовкуна з нагоди 40-річчя творчої діяльності

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Володимир Сіренко, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка:

«Сорок років не просто діяльності, а творчого горіння – справа серйозна. З Василем Вовкуном ми спілкуємося давно. Нас випробувало життя і високими постами, і безробіттям. Перевірило кожного на міцність і вірність. Ми не просто друзі, а творчі й життєві побратими.  Поставили оперу-ораторію «Цар Едіп» І.Стравінського та сценічну кантату «Карміна Бурана» К.Орфа, здійснили немало інших творчих проектів. 

   Знімаю шапку перед його енергією, яку відчув і тоді, в наші молоді роки, і тепер, коли реалізовували геніальну фольк-оперу-балет «Коли цвіте папороть» Є.Станковича. Вовкун любить пливти проти течії. Це важко й небезпечно. Я йому і співчуваю, і по-доброму заздрю: як  йому вдається виборсатись. Із Вовкуном нелегко у творчості, навіть мені, незалежному.  Однак його напівбожевільне горіння, його вибухи треба сприймати радше як плюс, бо вони дають чудові результати і запалюють натхненням інших. 

   Діяльність Вовкуна у Львівській опері – це приклад для всієї України. Бажаю Василеві Володимировичу, щоб ніхто не збив його обраного шляху, щоб він зумів триматися і продовжувати в тому ж дусі, бо продовжувати часом важче, ніж починати. Здоров’я, наснаги, здійснення творчих задумів і нових наших спільних проектів!»  

                                                               Записала Надія Труш

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.