News

Be first to know about events in out Opera

Микола Гобдич: привітання для Василя Вовкуна з нагоди 40-річчя творчої діяльності

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Микола Гобдич – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка, засновник і керівник муніципального камерного хору «Київ»:

«Почну з роздуму про роль особистості у розвитку тієї чи іншої суспільної галузі. Вислів про те, що один у полі не воїн, давно застарів. Навіть у війні правильне рішення однієї людини вирішувало справу.

   Тепер щодо Василя Вовкуна. Це людина, яка пройшла в культурному просторі багато різносторонніх діянь. Був актором у Чернівцях; створив концертну агенцію в Києві, яка зблизила його з класичною музикою, джазом;  очолював Міністерство культури України; став директором-художнім керівником  такого солідного театру – Львівської Національної Опери. Завжди працював добре, самовіддано. Але тут важлива одна річ: чим би не займався Василь Володимирович, завжди приділяв увагу режисерству. Це його покликання. Саме в режисурі він самовиразився  – як для близьких, так і для суспільства.

    Він професійно ставив  масові видовища, концерти. Але не за старими стандартами. В них він впроваджував своє, національне, глибинне.  Відчуття духу справжнього українця домінувало.

   У режисера Вовкуна фантазія безмежна. Вона живиться краєвидами рідного краю, баченим у світі, художньою літературою. Він допитливий, завжди хоче знати, що роблять його колеги-режисери  на схід чи захід від  Львова. І знає, чого прагне він сам.

   Постановки Василя Вовкуна бентежать, будять, мають свій почерк.  Однак найкраща – попереду. Хай її вимріє і здійснить – неодмінно при доброму здоров’ї » .

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.