News

Be first to know about events in out Opera

День народження Театру, перед’ювілейний

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

   Завтра – день народження Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
Він відкрився 4 жовтня 1900 р.
   Той сонячний четвер став подією цілого краю – не лише Галичини й Володомирії, а й усієї Австро-Угорщини. Бо не в кожному навіть великому місті й не часто народжувалися такі величні театри, що позначали нові культурні віхи в історії.
   Герой дня – творець Театру архітектор Зиґмунт Ґорґолевський – сказав при посвяченні свого найвизначнішого досягнення:
“Новий львівський театр буде свідчити пізнішим поколінням про рівень фахових можливостей і про розвиток мистецтва, промислу у Львові в останніх роках століття…”
  Міський, згодом Великий, цей театр залишається великим – за своїм призначенням і творчими здобутками.
  Святковий день розпочнемо з музики.
  Вранці, о 9.00, заздоровну Театрові, архітектурному натхненникові нашої творчості, проголосить на балконі фасаду урочистий і звучний брас-квінтет.
  О 12.00 виступ духового ансамблю повториться, щоб привернути увагу гостей до події й запросити їх на 119-і уродини Театру-красеня, який є візитною карткою стародавнього Львова.
  О 17.45, перед виставою – романтичним балетом “Жізель” А.Адана – гості входитимуть до Театру під звуки іскрометної музики, яка огортатиме їх красою і в фойє.
  Із днем народження, славний Театре!

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.