News

Be first to know about events in out Opera

На прем’єрі високоповажні гості…

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

   Прем’єру феєрії «Коли цвіте папороть» Є.Станковича 16 грудня 2017 року відвідали Міністр культури України Євген Нищук, голова Львівської ОДА Олег Синютка та мер міста Львова Андрій Садовий.
Своїми враженнями поділився Міністр культури України Євген Нищук:«Коли цвіте папороть» демонструє унікальне та нестандартне поєднання жанрів, народних традицій і сучасної хореографії, а музика зачаровує. Відомий сюжет набуває нового звучання та прочитання».
   «У радянській Україні мав зазвучати правдивий український фольклор, виконаний у модернових техніках, але «совєти» буквально за кілька днів до прем’єри почали шукати надумані порушення і зрештою заборонили твір з формулюванням “з технічних причин”. Адже тривала боротьба з українським націоналізмом, все що відтворювало унікальність та автентичність української нації заборонялось та знищувалось. Дотепер «Цвіт папороті» так і не вдавалось втілити в повні, на сценах театрів час від часу з’являлися скорочені відцензуровані версії. Втім, час минув і, певен, вже у незалежній Україні ми побачили осучаснену феєрію – з автентичним авторським змістом».

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.