News

Be first to know about events in out Opera

Вклоняємось Великій Соломії

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

У цей день…
16 листопада 1952 року відійшла у вічність славетна українська співачка, сопрано, голосом якої захоплювалися у країнах кількох континентів – Соломія Крушельницька.
💬«Насправді існує одне життя та єдиний нинішній день і досить усміхнутися їм, щоб завтрашній ранок став кращим, ніж усі попередні», – часто повторювала співачка. Сучасники пам’ятають Крушельницьку як людину сильну духом і невимовну оптимістку, яка своїм мистецтвом співу, навіть в останні роки життя, уміла розрадити оточуючих та принести миті щастя.
І разом з тим – особистість незламна і мужня, як на тендітну та завжди елегантну жінку. Із 1939 року і до кінця життя вона мешкала у Львові. Цей період – війни, зміни влади, непевності та голоду – співачка пережила із достоїнством, піклуючись про рідних, навчаючи обдарованих співаків та навіть зрідка даючи концерти.
Життя Соломії – це не лише історія про тріумфи та славу, це й приклад наслідування для теперішніх поколінь.
💐 Сьогодні, у 68-му річницю із дня смерті співачки, її могилу на Личаківському цвинтарі відвідали співробітники інституцій, назви яких увінчує ім’я Соломії Крушельницької, а їх діяльність, зокрема, спрямована на популяризацію діяльності співачки.
Працівники Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької, Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові, Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені С. Крушельницької усією мистецькою сім’єю поклали квіти на могилу співачки та вшанували її пам’ять. Спів у виконанні Львівського муніципального хору «Гомін» та солістки Львівської національної філармонії імені М. Скорика Лілії Коструби став невід’ємною частиною вшанування, а слова пам’яті прозвучали від заступника генерального директора-художнього керівника Львівської національної опери Тараса Курчика та директора Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Михайла Кобрина.
Вічная пам’ять!
 
Фото – Олена Храмова

    Our site uses cookies for information. You can read more on the privacy policy page.