Новини

Завжди дізнавайтесь першим про події в Нашій опері

Вшановуємо пам’ять про Євгена Лисика спільною молитвою

У цей день…
21 вересня 1930 року народився Євген Лисик – народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка. По-справжньому унікальний непересічний талант, що назавжди залишив яскравий слід в історії українського сценографічного мистецтва.
Традиційно, колектив Львівської національної опери вшановує пам’ять митця спільною молитвою та покладанням квітів на місці його поховання на Личаківському кладовищі🕯
Впродовж 1961-1991 рр. Євген Лисик працював у Львівському театрі опери та балету (з 1967 р. – як головний художник-постановник). Його масштабні, мальовані вручну, тисячі квадратних метрів полотен робили неповторною кожну з вистав театру, розкривали глибокий підтекст як і твору, так і світогляду митця.
Для Львівської опери Євген Лисик створив сценографію до понад 40 вистав, зокрема, до опер «Золотий обруч» Б. Лятошинського, «Отелло» Дж. Верді, «Джоконда» А. Понк’єллі, «Тангойзер» Р. Ваґнера, «Есмеральда» Ц. Пуньї та ін. Сценографічна спадщина Євгена Лисика належать до Золотого фонду Львівської національної опери.
Як запрошений художник Євген Лисик працював у театрах України, Польщі, Молдови, Туреччини, Північної Македонії тощо.
💭Лисик не раз із сумом казав: «Оглядаючись назад, я відчував себе і свою творчість якимсь міфом – багато декорацій безповоротно загинули, зроблене наче йде в пісок». Надзвичайно важливими є збереження, реставрація і експонування робіт художника.
Незабаром у театрі відбудеться презентація унікального мистецького альбому із сценографічними полотнами художника до вистав Львівської опери та інших театрів Європи.

    Наш сайт використовує кукі для інформації. Можете прочитати детальніше на сторінці політики конфіденційності.