Вклоняємось великій Соломії

    Сьогодні, 23 вересня, – день народження Соломії Крушельницької. Не ювілейний, 147-ий. Однак про знаменитих людей говоримо не під час круглих дат, а вдячно згадуємо щораз.
У день уродин дирекція вшанувала пам’ять патронеси нашого театру на могилі на Личаківському кладовищі.
   Львівський національний академічний театр опери та балету прагнув мати її ім’я, тепер ним гордиться і хоче бути гідним його та слави знаменитої української оперної примадонни.
   Для увічнення пам’яті своєї патронеси театр натхненно і постійно працює: встановлено її погруддя в дзеркальній залі театру і в музеї театру «Ла Скала» (Мілан, Італія) та її портрет у фойє, що його намалював народний художник України Любомир Медвідь; на сцені театру з успіхом іде балет «Повернення Баттерфляй» М. Скорика, написаний власне для нас – про творче життя співачки; в театрі відбуваються конкурси й фестивалі оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької. Минулого року в листопаді, у дні пам’яті співачки, пройшов XVII Міжнародний фестиваль. У нас гостинно виступили Національні опери Києва, Одеси і Вроцлава (Польща). Цьогоріч, 11-22 листопада, пройде V Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької. А сьогодні в думках шанобливо вклонімося видатній постаті Соломії Крушельницької і принесімо квіти до пам’ятників і скульптурних портретів, створених їй у Львові, Тернополі та інших містах України. Не забудьмо й про Італію.