ЗВЕРНЕННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ ДО МІЖНАРОДНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ

Шановні колеги! Львівська національна опера засвідчує вам свою повагу.

24 лютого 2022 року світ здригнувся від усвідомлення, що у Європі розпочалася війна: Росія напала на Україну. Щодня ми, українці, оберігаємо європейські кордони ціною власних життів.

Ми щиро вдячні за велику кількість листів, повідомлень, телефонних дзвінків від наших іноземних партнерів. Радіємо, що Львівська національна опера має друзів на усіх континентах, від яких є готовність діяти та допомогти.

Звертаємося до вас із пропозиціями щодо підтримки, які, на наше переконання, є найбільш актуальними у цей час:

  1. Зніміть відео від вас особисто чи від імені вашої організації:
  • висловіть слова підтримки українському народу;
  • засудіть воєнну агресію Російської Федерації, від дій якої щодня в Україні гине невинне цивільне населення, в тому числі діти, зруйнована інфраструктура численних українських міст;
  • закликайте до рішучих дій очільників ваших держав, а співгромадян – виходити на демонстрації, щоб зараз зупинити російську агресію та запобігти людським жертвам. Закликайте до жорстких економічних санкцій проти Російської Федерації;
  • закликайте до вступу України до ЄС (28 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав заявку на членство України до ЄС), як країни, що боронить життя європейських громадян та суверенітет держав-членів ЄС.

Ваше відеозвернення ми розмістимо на нашому офіційному сайті https://opera.lviv.ua/14 та YouTube каналі театру та у соціальних мережах, а також просимо вас поширювати його. Увесь світ має знати правду!

Відео-звернення генерального директора-художнього керівника Львівської національної опери Василя Вовкуна: https://www.youtube.com/watch?v=SjHCJw4knJQ

  1. Ви чи ваші колеги можете перерахувати кошти для підтримки української армії та громадян:

– Національний банк України: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi 

– Фонд «Повернися живим»: https://savelife.in.ua/en/donate/ 

Просимо ретельно перевіряти усю інформацію і не стати жертвою інформативного шахрайства, а також осіб, які можуть користатись ситуацією у власних цілях. Будь ласка, перевіряйте осіб, які організовують збір гуманітарної допомоги.

  1. Припиніть співпрацю та вимагайте запровадити культурні санкції для Російської Федерації на міжнародній арені: скасувати всі проєкти, до яких причетна Російська Федерація, та проєкти, які мають фінансування російського походження, а також припинити співпрацю з артистами та митцями, які відкрито підтримують режим Володимира Путіна.
  2. Львівська національна опера створює музичну бібліотеку Stand with Ukraine на сайті театру https://opera.lviv.ua/standwithukraine/, де розміщенні ноти творів українських композиторів. Зібраний нотний матеріал ми пропонуємо до виконання світовим колективам у концертних програмах в знак підтримки українському народу. Також ви можете перед концертом чи оперною виставою виконати Державний Гімн України, як це вже зробили Метрополітен-опера та Королівський данський театр.

Для подачі відеоматеріалів та координації подаємо контакти у Львівській національній опері:

lvivopera.press@gmail.com (Стефанія, Інформаційний відділ)

ostap07@gmail.com (Остап, відділ міжнародної співпраці)

 

З повагою,

генеральний директор-художній керівник                                                             Василь Вовкун