Зустріч із композитором, Героєм України Євгеном Станковичем

   Вона відбулася сьогодні, 15 грудня, о 15-ій годині у Дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької і стала прелюдією до прем’єри його  фольк-опери-балету «Коли цвіте папороть». Свої імпресії  про творчість композитора висловив  професор Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка, заслужений діяч мистецтв України Юрій Ланюк. Він сказав, що твори молодого Станковича йому асоціюються з вибуховістю поета-шістдесятника Дмитра Стуса; вони – це сплав фольклору і модерну; це самобутність і впізнавальність.

А професор, проректор  Київської національної музичної академії Олександра Олійник наголосила: « Це щастя  – знаходитися в одному часі з таким композитором, як Євген Станкович. Сьогодні ми будемо присутні при народженні великого мистецького явища – фольк-опери-балету «Коли цвіте папороть». І в цьому завдячуємо саме йому. А також режисерові-постановнику, народному артистові України Василеві Вовкуну.

Скажу про композитора як про викладача. Він уміє вчити ненав’язливо – так, щоб кожен писав по-своєму. І це називається школа Станковича.».

У концерті прозвучали твори композитора 70-их років минулого століття., зокрема «Соната №3 для віолончелі й  фортепіано», квартет «Елегія пам’яті Людкевича» та ін.

У концерті приймали участь:
Лідія Футорська – скрипка
Оксана Литвиненко – віолончель
Наталія Пелех, заслужена артистка України – фортепіано
Сергій Гаврилюк – альт
Наталія Мартинова – фортепіано
Ірина Литвиненко – скрипка