Зірковий виступ – Георгіна фон Бенза та Марко де Просперіс

 14 квітня, в суботу, о 18-ій годині почуємо лауреата міжнародних конкурсів Георгіну фон Бензу в партії Леонори в опері Д.Верді “Трубадур”. Диригуватиме оперою чоловік зіркової співачки – знаний маестро Марко Де Просперіс. 

Георгіна фон Бенза – відома оперна співачка, батьківщина якої  –  Україна. Вона народилася в Берегово на Закарпатті, навчалася в Ужгородському державному музичному училищі та в Національній музичній академії України імені П.Чайковського (м.Київ). Далі – в Музичній академії ім.Ф.Ліста в Будапешті.

   Вперше на великій сцені виступила в Мюнхені, тоді й була запрошена до Баварської опери. Стажувалася на майстер-класах в Габора Кареллі (Будапешт), Євгенія Нестеренка(Відень). Л.Паваротті(Пезаро,Модена), Вільми Ліпп(Зальцбург) та ін. Багато своїх партій опрацювала під керівництвом Ренати Скотто та Лучано Паваротті.

   Виступала в більшості країн Західної Європи, а також у Бразилії, Канаді, Японії, Китаї. Її улюблена партія – Аїда, яку з величезним успіхом запрезентувала на сцені Римської опери.

   У репертуарі співачки більше двадцяти партій, які вона виконує мовами оригіналу: французькою, німецькою, італійською, угорською, англійською та російською мовами. З 1998 р. працює як вільний артист.

   На виступ до України вперше приїхала в 2008 р. Тоді львів’яни почули її в «Аїді» Д.Верді, а в 2010 р. – в операх «Мадам Баттерфляй» і «Тоска» Д.Пуччіні.

     Марко де Просперіс був диригентом оперного театру в м.Грац (Австрія), зосереджуючись на творчості улюблених італійських композиторів Д.Верді(«Аїда», «Ріголетто», «Трубадур», «Травіата»), Д.Пуччіні(«Тоска», «Мадам Баттерфляй»), Р.Леонкавалло («Паяци»), П. Масканьї («Сільська честь») та ін. Під його батутом виступали видатні співаки Рената Скотто, Пласідо Домінго, Лучано Паваротті, Франко Бонісольї.

    Марко Де Просперіс розробляв міжнародні концертні програми і виступав із ними, диригуючи відомими оркестрами, серед яких симфонічні оркестри Праги, Мюнхену, Братислави, Саарбрюкена,  Кордови,Севільї, Будапешту та інших міст Західної Європи, а також Китаю.

   Володар мистецької премії уряду Австрії, Марко Де Просперіс активно гастролює як із концертами, так і диригуючи оперними спектаклями. У Львові виступає вперше.

Ініціатор та продюсер гастролів – Олександр Щур.