Запрошуємо представників преси, театральних та музичних критиків на брифінг з нагоди відкриття 122-го театрального сезону Львівської національної опери

Запрошуємо представників преси, театральних та музичних критиків на брифінг з нагоди відкриття 122-го театрального сезону Львівської національної опери.

ПРЕСБРИФІНГ

Час та місце проведення:

12 серпня

15:30 – Дзеркальна зала Львівської національної опери (м. Львів, проспект Свободи, 28); 

16:00 – площа перед театром – концерт-відкриття 122-го театрального сезону. 

Учасники:

Василь ВОВКУН – генеральний директор-художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької;

Іван ЧЕРЕДНІЧЕНКО – керівник музичної частини Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької.

Телефон для акредитації – 093 48 72 497, Марія

АНОНС

Львівська національна опера розпочинає 122-ий театральний сезон низкою сенсаційних подій міжнародного масштабу

12 серпня Львівська національна опера розпочинає сезон 2021/2022 рр. Традиційно його розпочне урочистий концерт на площі перед театром, де артисти опери пройдуть по червоній доріжці, а для слухачів відбудеться концерт із найвідомішими «хітами» оперного мистецтва. Диригуватиме керівник музичної частини Іван Чередніченко. Початок о 16:00.

Із репертуаром театру у серпні, а це – опери «Наталка Полтавка» М. Лисенка, «Лис Микита» І. Небесного, «Тоска» Дж. Пуччіні, балет «Лебедине озеро» П. Чайковського та концерти Української музики і «Верді-Гала», можна ознайомитися на сайті театру: https://opera.lviv.ua/afisha/

Із приємністю анонсуємо також грандіозні ювілейні та міжнародні події, що відбудуться впродовж серпня-вересня у Львівській національній опері, до яких у театрі готувалися місяцями, або ж будували плани ще до початку карантину.

Календар грандіозних подій серпня-вересня від Львівської національної опери:

20 серпня

Вперше сучасну українську оперу транслюватимуть на увесь світ на сайті Opera Vision

До 30-ої річниці Незалежності України, вперше сучасну українську оперу, а саме постановку фолькопери-балету «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича у постановці Львівської національної опери, транслюватиме сайт Opera Vision. На цьому сайті, що діє під патронатом Міжнародної асоціації «Opera Europa» та програми Європейського союзу «Креативна Європа», транслюються онлайн найновіші постановки провідних оперних театрів 17-ти європейських країн. І українська опера буде представлена на сайті вперше!

Трансляція вистави буде відбуватися у вільному доступі, починаючи з 20 серпня о 19:00, із доступними українськими та англійськими субтитрами.

Нагадаємо, що новітня прем’єра феєрії (фолькопери-балету) «Коли цвіте папороть» Є. Станковича відбулася на сцені Львівської національної опери наприкінці 2017 року, у режисурі Василя Вовкуна та під орудою диригента Володимира Сіренка. Та до того часу – твір пережив десятиліття забуття, будучи забороненим Радянською владою, як яскраво національний модерний твір, що поєднує хорове виконавство, народні традиції обрядовості свята Івана Купала і сучасну хореографію.

Безкоштовна трансляція на сайті Opera Vision: https://operavision.eu/en

23 серпня

Концерт-дійство «Народження Незалежності» на площі перед

Львівською національною оперою

«Народження Незалежності» – це концерт-дійство, що відбудеться напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня о 20:30 на площі перед Львівською національною оперою, і пропонуватиме глядачам унікальний формат поєднання класичної музики, світлового та вогняного шоу, вуличного театру.

Історія Незалежності України буде концептуально осмислена через дві відомі композиції – феєрію «Коли цвіте папороть» Є. Станковича – твір, що був заборонений Радянською владою і десятиліттями виборював право на існування, та початковий номер кантати «Карміна Бурана» К. Орфа – як символу європейського контексту становлення української нації. Між їх виконанням відбудеться вулична вистава «Сни за Кобзарем» за поезією Тараса Шевченка у виконанні Львівського академічного духовного театру «Воскресіння».

Виконавцями музичної частини дійства стануть понад 200 осіб: хор та оркестр Львівської національної опери, Галицький академічний камерний хор, Львівський муніципальний хор «Гомін», Капела бандуристів «Карпати» Українського товариства сліпих. Постановники: Ярослав Федоришин та Василь Вовкун. Диригенти – Мирон Юсипович і Юрій Бервецький.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду та КредоБанку.

Дійство транслюватиметься також онлайн.
Вхід вільний (за наявності вхідних запрошень, які можна отримати у касі театру)

26 серпня

Концерт-Відкриття фестивалю LvivMozArt

26 серпня о 19:00 на сцені Львівської національної опери відбудеться відкриття Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. Під орудою всесвітньо відомої диригентки Оксани Линів виступлять хор та оркестр Львівської національної опери, солісти театру – тенор Михайло Малафій і бас Володимир Шинкаренко, а також запрошені виконавці – сопрано Саксонської державної опери Юлія-Марія Дан, зірковий контртенор Костянтин Деррі. У програмі – твори батька та сина Вольфганга Амадея й Франца Ксавера Моцартів, та їхнього сучасника, українського композитора Дмитра Бортнянського. Трансляція концерту буде здійснена стрімінговим телебаченням MEGOGO.

Квитки на концерт-відкриття Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt: https://bit.ly/3At0lkC

 

27 серпня

Урочиста академія до 165-річчя Івана Франка

Саме 27 серпня виповнюється 165 років з дня народження видатного українського письменника, поета і громадського діяча Івана Франка. У цей день Львівська національна опера спільно з Львівським національним літературно-меморіальним музеєм Івана Франка (Домом Франка) проведуть Урочисту академію. Також до цієї дати 29 серпня буде приурочено показ двох вистав – опери для сімейного перегляду «Лис Микита» І. Небесного, яка була написана за поемою-казкою Івана Франка, а її прем’єра відбулася у лютому 2020 року.

Урочиста академія до 165-річчя Івана Франка – вхід за запрошеннями

Квитки на оперу «Лис Микита» І. Франка (29 серпня, о 12:00 та 19:00): https://bit.ly/37xM8X3

11, 12, 16, 17 вересня

Прем’єра опер «Сокіл» та «Алкід» Д. Бортнянського

Постановка опер Дмитра Бортнянського «Сокіл» та «Алкід» – унікальна та найграндіозніша оперна подія в Україні у 2021 році (до 270 річниці з дня народження композитора).

Ці опери тривалий час були втраченими й досі не входили у репертуар національних оперних театрів України. Особливістю постановки стане залучення режисера Андреаса Вайріха і сценографки Анни Шоттл з Баварської державної опери (театру, що є в авангарді сучасних оперних постановок), та всесвітньо відомої української диригентки Оксани Линів і диригента, заслуженого артиста України Юрія Бервецького. Вони вперше запропонують унікальну концепцію режисерської інтерпретації та інноваційне сценічне вирішення опер «Алкід» та «Сокіл».

У виставі братимуть участь солісти, хор, балет та оркестр Львівської національної опери, а запрошеними виконавцями стануть власники унікальних високих чоловічих голосів – контртенори Костянтин Деррі і Станіслав Цема.

В рамках прем’єри будуть відбуватися також концерти камерної та хорової музики Дмитра Бортнянського, зустріч-дискусія з постановниками, лекції від музикознавців, завдяки яким глядачі повністю заглибляться в історію створення опер «Алкід» та «Сокіл», дізнаються про українську музичну культуру ХVIII століття тощо. Наявність опер Бортнянського в постійному репертуарі Львівської національної дозволять якнайширшому колу слухачів – як і українцям, так і іноземцям, пізнати класичну спадщину української музики.

Квитки на прем’єрні вистави опер «Алкід» та «Сокіл» Д. Бортнянського 11, 12, 16 та 17 вересня: https://bit.ly/3fMm66W