Запрошуємо на відкриття персональної виставки сценографічних ескізів та макетів Тадея Риндзака, з нагоди 80-річчя головного художника Львівської національної опери!

На виставці, відкриття якої відбудеться у фоє театру 24 вересня о 17:00, експонуватимуться ескізи до вистав, які є знаковими у біографії художника і були представлені не лише на сцені Львівської національної опери, а й неодноразово – закордоном. Це – опери «Мойсей» М. Скорика, «Чарівна флейта» В. А. Моцарта, сценічна кантата «Карміна Бурана» К. Орфа, макети до опер «Тоска» Дж. Пуччіні і «Набукко» Дж. Верді та ін. 
 
Відкриття виставки відбудеться перед виставою, тож вхід – за квитками на оперу «Тоска» Дж. Пуччіні, сценонографія якої також належить пензлю Тадея Риндзака.
 
Нагадаємо, що колектив Львівської національної опери присвячує ювілею головного художника театру, народного художника України Тадея Риндзака виконання вистав з його сценографією:
✅ 24.09 – опера «Тоска» Дж. Пуччіні;
✅ 25.09 – одноактні балети «Кармен-сюїта» Ж. Бізе-Р. Щедріна і «Ніч Вальпургії» Ш. Гуно;
✅ 26.09 – опера «Бал-маскарад» Дж. Верді.
 
Тадей Риндзак розпочав роботу у Львівській національній опері у 1967 році, а з 1991 року займає посаду головного художника театру.
✔️Формувався як митець під керівництвом відомого театрального живописця, народного художника України Євгена Лисика, з яким пліч-о-пліч працював протягом понад двох десятиліть і здійснив разом із ним постановки опер «Ріхард Зорге» Ю. Мейтуса, «Хованщина» М. Мусоргського, «Джоконда» А. Понк’єллі, «Золотий обруч» Б. Лятошинського (нагороджена Національною премією України імені Т. Шевченка) та ін.
✔️За понад пів століття творчої діяльності створив сценографію до приблизно 70 вистав для сцени Львівського театру опери та балету, а також театрів Києва та Донецька. Серед них – опери «Чарівна флейта» В. А. Моцарта, «Севільський цирульник» Дж. Россіні, «Набукко», «Ріголетто», «Травіата», «Аїда» Дж. Верді, «Тоска», «Мадам Баттерфляй» Дж. Пуччіні, «Сільська честь» П. Масканьї, «Паяци» Р. Леонкавалло, «Мойсей» М. Скорика, балети «Даремна обережність» П. Гертеля, «Коппелія» Л. Деліба, «Кармен-сюїта» Ж. Бізе-Р. Щедріна, «Лілея» К. Данькевича, «Повернення Баттерфляй» Дж. Пуччіні-М. Скорика та ін., які є в актуальному репертуарі Львівської національної опери.
✔️Вистави зі сценографією Тадея Риндзака йшли також закордоном – в США, Італії, Іспанії, Австрії, Німеччині, Польщі.
 
 
 На фото – Тадей Риндзак із братом Михайлом, народним художником України, художником-постановником театру.