Висока оцінка роботи/ Колектив Львівської національної опери ім. Соломії Крушельницької нагородили Грамотою Верховної Ради України

https://day.kyiv.ua/uk/photo/vysoka-ocinka-roboty?

Вчора, 10 червня, у Львівській опері назвали днем неймовірних вражень, сюрпризів, візитів та неповторних виступів.

До театру в рамках робочого візиту Львівщиною завітав голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, щоби вручити Почесні Грамоти і Грамоти ВРУ.

Церемонія відбувалася у Дзеркальній залі.

«Театр – це завжди казка, але це завжди й важка робота, адже для цього треба надзвичайно багато зусиль та самовіддачі. Тому хотів би подякувати за роботу, яку ви робите», – зазначив, зокрема, Дмитро Разумков. І додав, що один із ключових пріоритетів держави – культурний фонд, культурна спадщина, культурне майбутнє: «Хочу побажати, щоб кількість глядачів завжди залежала від тієї титанічної праці, яку ви робите».

Голова ВРУ нагородив колектив Львівської національної опери Грамотою за заслуги перед українським народом – це відзнака за вагомий внесок у розвиток національного оперного та хореографічного мистецтва, плідну міжнародну співпрацю у контексті європейського культуротворення, високу професійну майстерність і втілення творчої програми «Український прорив».

Почесні грамоти Верховної Ради України отримали й художниця костюмів Оксана Зінченко, диригент Юрій Бервецький, солісти опери – Світлана Мамчур, Людмила Савчук та Василь Садовський.

Грамотою Верховної Ради України нагороджено диригента Михайла Дутчака (посмертно), солістів опери Тетяну Вахновську та Юрія Трицецького і соліста балету Євгена Свєтліцу.

Генеральний директор – художній керівник Львівської опери Василь Вовкун подякував Дмитрові Разумкову за високу оцінку роботи в рамках реалізації програми розвитку театру «Український прорив» і зазначив, що в цій програмі викладено головне завдання Львівської опери – підносити оперне і хореографічне мистецтво в контексті європейського культуротворення.

Вчора на сцені Львівської опери звучала опера Пуччіні «Турандот». Ця розкішна вистава – одна з останніх прем’єрних постановок, здійснена до 120-річчя театру. Проєкт – міжнародний. Його втілювали режисер Міхал Знанецький (Польща), сценограф Луіджі Скольйо (Італія), балетмейстер – Діана Теохарідіс (Аргентина), диригент –  Іван Чередніченко, керівник проєкту – Василь Вовкун.

Варто додати, що робота над виставою тривала в умовах жорсткого карантину, тому постановники працювали з трупою у режимі онлайн, що є унікальним досвідом і здобутком Львівської опери у світовому контексті. 

А сюрпризом для глядачів вчора стало те, що партію принцеси Турандот виконувала прима (сопрано), українська зірка світової оперної сцени, запрошена співачка, зокрема, міланського театру «Ла Скала» та Нью-Йоркської «Метрополітен-опера» Оксана Дика.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото з ФБ-сторінки Львівської опери