Всесвітній день танцю у Львівській Опері

 29 квітня – день святковий. Для тих, хто любить танцювати. А це веселе заняття люблять усі. Отже, міжнародний день танцю – всезагальне свято.

   А хто сьогодні не має настрою кружляти під музику, скеровуємо туди, де на танець можна подивитися. Якщо на класичний, то до Львівського національного театру імені Соломії Крушельницької. Тут нас порадує балет «Дон Кіхот» Л.Мінкуса. Кажете, повний аншлаг? Ну, то за традицією останніх років, перенесімо святкування на інший день. Наприклад, на 4 травня (знову «Дон Кіхот»), або на 6 травня («Лебедине озеро» П.Чайковського), або на 11 травня (Вечір одноактних балетів), 20 травня (“Симфонія танцю: світова класика і модерн”)  і т. д.

   Наголосимо, що танці є і в операх : 10 травня («Аїда» Д.Верді),  12 травня(«Кармен» Ж.Бізе) і т.д.

   Міжнародний день танцю, за постановою ЮНЕСКО, відзначаємо від 1982 р. А день вибрано, згідно з уродинами Ж.-Ж. Новерра (29 квітня 1727 р.) – знаменитого французького балетмейстера, реформатора і теоретика хореографічного мистецтва.

   Вітаємо всіх, хто вміє чи не вміє, але любить танцювати. А насамперед  – професіоналів танцю. І найбільше – наших дорогих колег – артистів балету Львівської Національної Опери.