Вперше за роки Незалежності в Україні поставлять культову оперу Вагнера

https://bit.ly/2BWkdQW,  27 лютого, 16:56

Прем’єра опери “Лоенгрін” відбудеться у Львові 1 березня.

У Львові готують прем’єру опери “Лоенгрін”© opera.lviv.ua

У перший день весни у Львівському Національному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться прем’єра опери “Лоенгрін” Ріхарда Вагнера. До роботи над постановкою театр запросив відомого німецького режисера Міхаеля Штурма.

У творчому доробку режисера чимало гучних оперних проектів у різних європейських театрів. Останнім часом він активно співпрацює з Театром Фрайбурга. А 2017-го з успіхом презентував свій проект на Міжнародному оперному фестивалі у Фексфорді.  До опери “Лоенгрін” Штурм вже звертався в Люксембурзі, Саарбрюккені – тому його львівська версія шедевра Вагнера викликає особливу цікавість.

“Лоенгрін” –  це міжнародний проект. Адже сценограф та художник костюмів – Маттіас Енгельман (Австрія), хормейстер-консультант  – Йоганнес Кьолер (Німеччина), диригент-постановник – Мирон Юсипович, хормейстер-постановник – Василь Коваль. Всі вони і запропонують новітню інтерпретацію класичного оперного сюжету, у якому переплелися міфи про вічне та миттєве, у якому діють лицар Лоенгрін та король Генріх.

Варто відзначити, що “Лоенгрін” Вагнера з’явиться  на українській сцені вперше за часів Незалежності. Попри те, що творів видатного композитора фактично немає в афішах наших театрів.