Вокальний кастинг: надії молодих і сподівання театру

Сьогодні приміщення Львівської  Національної Опери всередині виглядає, як пташиний базар, як острів, на який звідусіль злетілися голосисті птахи, щоб позмагатись між собою і пересвідчитись у власному таланті.

   Кастинґ був оголошений заздалегідь, кілька місяців тому. Молоді вокалісти мали достатньо часу серйозно підготуватися до конкурсу, який або вирішить їх  долю, або матиме на неї великий вплив. Річ у тім, що переможці будуть залучені  у театрі до нових творчих програм, до оперних міні-проектів, навіть до участі у виставах поточного репертуару, а також до формування групи стажистів. Кожен із цих аспектів є цікавим і важливим, адже працювати, хоча б спорадично, у такому театрі, як Львівський національний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької – театрі зі світовим ім’ям – це велика честь і радість.

   Всі  учасники виконують розгорнуту арію й один номер на вибір. Виступ кожного з сорока  фіксується  відеокамерою, щоб, у випадку сумніву, члени журі могли переглянути-переслухати  конкурсанта повторно.  Претенденти на перемогу прибули  з Херсона, Дніпра, Одеси, Києва, Запоріжжя й навіть із Катовіце (Польща).

   У журі увійшли: народні артисти України Василь Вовкун,Михайло Дутчак і Петро Ончул, заслужений  діяч мистецтв України Галина Воловецька, заслужені артисти України Мирон Юсипович, Юрій Бервецький і Марія Хохлогорська, Ірина Стасишин, Роман Валько, Богдан Герявенко.

Вони стверджують, що є цікаві голоси . Однак результати будуть оголошені тільки ввечері.

Чекаємо на результати. А 25 вересня буде продовження кастингу – ще кілька десятків змагунів.