«Відомі постаті України» – авторський проєкт відомого скульптора Данила Книшука

У фоє Львівської національної опери, в рамках персональної виставки Данила Книшука «Відомі постаті України», відбулось представлення двох нових скульптурних образів: портрету Богдана Ступки та погруддя Богдана Козака.
Через ці скульптури автор прагнув відобразити багатогранний внутрішній світ талановитих українців.

Богдан Ступка — український актор театру і кіно. Герой України. Народний артист України. Лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка. Академік Національної академії мистецтв України.

Богдан Козак — український актор та режисер. Народний артист України. Лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка. Академік Національної академії мистецтв України. Професор.

Серед учасників відкриття доповненої експозиції:
Василь Вовкун – генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери, Тамара Смовженко – голова Львівського товариства у м. Київ, Світлана Максименко – театрознавиця, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка, Данило Книшук – скульптор, автор проєкту «Відомі Постаті України» та почесний гість – народний артист України Богдан Козак, чий скульптурний портрет вперше представлений  для огляду в фойє театру.

Основною метою проєкту є розкриття внутрішнього світу обдарованих і діяльних людей через скульптуру, її образно-технічні можливості, а також виховування патріотичних почуттів шляхом безпосереднього знайомства з образами видатних особистостей втілених у скульптуру.

Виставка організована Львівською національною оперою та відбувається за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львiвської ОДА.

 Довідка
Автор проєкту − скульптор Данило Михайлович Книшук. Він народився 2 грудня 1978 року у Києві. До 2005 року проживав в м. Івано-Франківськ, де закінчив Національний технічний університет нафти і газу.

З 2000 року займався творчою діяльністю, графікою та скульптурою. У 2012 році закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури за спеціальністю “Монументальна скульптура”. З 2012 року також займався любительською журналістикою. Був учасником та переможцем багатьох скульптурних конкурсів. Зараз проживає та працює у Києві.