Урочистий вечір до річниці з дня народження Соломії Крушельницької

Сьогодні, у річницю з дня народження Соломії Крушельницької, вирує відчуття свята у її помешканні, а нині – Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові. Працівники музею запросили на гостини й вшанувати славетну українську співачку друзів, зокрема, артистів Львівської національної опери.
 
 На святковому вечорі солістка театру, сопрано Мар’яна Мазур у фортепіаному супроводі Мар‘яни Самотос виконали арії з репертуару Крушельницької і солоспіви на слова українських поетів. Прозвучала чаруюча музика Дж. Пуччіні, С. Монюшка, Ж. Бізе, А. Понк‘єллі, Ю. Мейтуса та ін.
 
 
Директор музею Михайло Кобрин та заступник генерального директора – художнього керівника театру з міжнародних зв’язків та творчих питань Михайло Швед розповіли про підготовку до 150-річного ювілею співачки наступного року, який відзначатиметься на міжнародному рівні, а також згадали про захід, який інституції провели спільно – це аукціон, на якому вдалося виручити 240 тис. грн на відновлення помешкання Соломії.
 
Працівники музею також розповіли гостям про поповнення музею цьогоріч, зокрема, колекцією аргентинської піаністки, приятельки Крушельницької Негріти Кано де П‘яцціні, частину якої передали до музею.
 
 Відтак серед нових експонатів – 50 оригінальних фотографій співачки, афіші, статті, рецензії, в також бібліотека родини. Подарунки для музею здійснюють і українські колекціонери, зокрема, серед цінних надбань – дзеркало та прикраса Соломії Крушельницької.