Урочисте відкриття пам’ятника Блаженному Священномученику Омеляну Ковчу в м. Люблін (Польща)

Вчора, 4 жовтня, у польському м. Люблін відбулася урочиста подія міжнародного значення – відкриття пам’ятника Блаженному Священномученику Омеляну Ковчу.
 
 
Український греко-католицький священник-місіонер Омелян Ковч (1884-1944) був також капеланом Української Галицької Армії, а в часи Другої світової війни врятував понад шість сотень євреїв від знищення, охрестивши їх і видавши метрики про хрещення. За це був заарештований гестапо, а згодом загинув у концентраційному таборі Майданек, що був розташований на території сучасного Любліна у Польщі.
 
Тож в пам’ять про знакового діяча та українського патріота громадою й греко-католицькою парафією м. Люблін, Комітетом зі вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча було організовано встановлення пам’ятника на місці смерті священника, а також сотні тисяч інших жертв концентраційного табору.
 
Режисером урочистої події відкриття пам’ятника став генеральний директор-художний керівник Львівської національної опери Василь Вовкун, автором сценографії – польський режисер та художник Лєшек Мондзік. Відкривали пам’ятник Блаженному Священномученику Омеляну Ковчу Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав, Єпископ Люблінської архієпархії, доктор Мєчислав Цісла, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, мер міста Люблін Кшиштоф Жук, Голова Комітету Іван Васюник, Віцемаршалок Люблінського воєводства Збіґнєв Войцеховський та ін.
 
З нагоди урочистостей Василеві Вовкуну було вручено Грамоту Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава.
 
 
Вшанування постаті Омеляна Ковча об’єднала високоповажних осіб України та Польщі, і стала ще однією знаковою подією в осмисленні трагічних сторінок спільної історії.