Урочисте відкриття 122-го театрального сезону на площі перед театром

У самісінькому серці Львова – на площі перед Львівською національною оперою 12 серпня відбувся урочистий концерт з нагоди відкриття 122-го театрального сезону.
 
Вже традиційна червона доріжка, найулюбленіші оперні мелодії у виконанні солістів, хору та оркестру, а також особливий номер від артистів балету, під гучні овації колективу театру, глядачів та запрошених гостей – все це творило неймовірну атмосферу цього особливого дня для нашого міста.
 
 
 Під час святкового концерту на площі перед театром прозвучали найвідоміші уривки з опер Ж. Бізе, Дж. Верді, Дж. Пуччіні і балетів П. Чайковського, які виконували хор, солісти опери і артисти балету у супроводі симфонічного оркестру під орудою диригента, музичного керівника театру Івана Чередніченка.
 
Привітати колектив Львівської національної опери з початком нового сезону прийшли представники влади – Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, перший заступник Міського голови Львова-заступник Міського голови з економічного розвитку Андрій Москаленко, депутатка Львівської обласної ради Ірина Супрун, яких часто можна зустріти на особливих подіях нашого театру. Адже, за словами Максима Козицького, «Львівська національна опера – це справжній український прорив!»

Після слів вітань Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, згідно з указом Президента України, вручив найвищі державні нагороди артистам Львівської національної опери: солістові балету Євгенію Свєтліці звання «Народний артист України», а артистам оркестру театру – концертмейстеру оркестру Андрію Чайковському та інспекторові оркестру Миколі Гречуху – звання «Заслужений артист України».
І ось найурочистіший момент – генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун оголошує: «122-ий театральний сезон у Львівській національній опері вважати відкритим!».
 
Ведучі Людмила Корсун та Петро Радейко впродовж концерту-відкриття розповідали про найважливіші події театру вже у найближчі місяці, ці ж плани були озвучені на пресконференції, що передувала концерту-відкриттю, генеральним директором-художнім керівником Львівської національної опери Василем Вовкуном.
 
А саме:
✅Трансляція феєрії «Коли цвіте папороть» Є. Станковича на сайті Opera Vision з 20 серпня;
✅Дійство «Народження Незалежності» на площі перед театром 23 серпня, до 30-ої річниці Незалежності України, що транслюватиметься також онлайн. Подія реалізується за підтримки Українського культурного фонду і Кредобанку;
✅Відкриття фестивалю LvivMozArt за участі солістів, хору та оркестру театру під керівництвом диригентки Оксани Линів 26 серпня, що транслюватиметься на стрімінговій платформі Megogo;
✅27 серпня – Урочиста академія до 165-річчя Івана Франка, спільно з Домом-Музеєм Франка у Львові, а також приурочені до ювілею поета вистави опер «Лиса Микити» І. Небесного;
✅І найочікуваніша подія – 11-12 вересня прем’єра опер «Сокіл» та «Алкід» Дмитра Бортнянського під орудою Оксани Линів, за участі міжнародної команди постановників – режисера Андреаса Вайріха, сценографки та дизайнерки костюмів Анни Шоттл, хореографа Марчелло Алджері та за підтримки Українського культурного фонду.
 
Після концерту на сцені театру розпочалась легендарна вистава-феєрія «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича, покази якої 12 та 13 серпня приурочені до Дня Незалежності України.
 
Фото – Руслан Литвин, Олена Храмова