У Дзеркальній залі Львівської національної опери відбувся пресбрифінг з нагоди прем’єри опер “Сокіл” та “Алкід” Д. Бортнянського

У Дзеркальній залі Львівської національної опери відбувся пресбрифінг з нагоди прем’єри опер “Сокіл” та “Алкід” Д. Бортнянського.
 
Із журналістами спілкувалися Василь Вовкун – генеральний директор-художній керівник театру, Оксана Линів – диригентка-постановниця, Андреас Вайріх – режисер-постановник та художниця Анна Шеттль.
 
Василь Вовкун наголосив на знаковості проєкту “Бортнянський-270” та більш детально розповів про найважливіші заходи програми святкувань 270-ї річниці та зокрема, наймасштабнішу її подію – прем’єру опер “Сокіл” та ” Алкід”.
 
Про шлях свій шлях до музики Бортнянського та враження від робити із творчим колективом театру поділилася Оксана Линів: “Я дуже щаслива констатувати той факт, що музичний рівень, творчий рівень цехів Львівської національної опери дуже виріс, відколи я ближче знайома з діяльністю театру за останні 20 років. Набрано надзвичайні молоді голоси, вони не чим не поступаються по рівню цікавим солістам провідних європейських театрів. Тому я щаслива втілювати зараз на сцені Львівської національної опери свою мірю – привести опери Дмитра Бортнянського «Алкід» і «Сокіл» у вже постійний репертуар. Я дуже радію, що є міжнародний інтерес до цієї прем’єри, і я знаю, що дуже багато моїх колег з різних країн будуть дивитися післязавтра онлайн стрім”.
 
Про рішення поєднати дві опери, особливості режисерського задуму та сучасне трактування сюжетів вистав розповів Андреас Вайріх. “Цього року ми святкуємо 270 років від дня народження Бортнянського. Це прекрасна можливість показати глядачам, що Бортнянський писав не лише сакральну музику, але й був чудовим творцем опер. Для мене дуже приємно знову повернутися до Бортнянського і показати його з іншого боку. Робота зі всіма солістами та й з творчим колективом загалом кожного дня приносить мені насолоду, тому що їхня зосередженість, їхня мотивація повністю віддана проєкту, в який вони вкладають все своє серце.”
 
 
Анна Шеттль про сценографію прем’єрних опер: “Сюжет обох опер розгортається в одному й тому ж просторі. Хоча події «Алкіда» відбуваються у стародавній Греції, ми перенесли їх у сучасний світ. Також «Сокола» ми пересунули в часі, адже описані там події відбуваються у Середньовіччі. Ми також перенесли їх у сучасність, хоч і не до кінця, залишаючи зв’язок зі Середньовіччям. У часовій прямій ми поставили «Сокола» перед «Алкідом», хоча обидві опери відбуваються в одній і тій же кімнаті, і це уособлює хід історії.”
 
Нагадаємо, прем’єрні покази відбудуться 11, 12, 16 та 17 вересня.