Бутафорія в театрі – не фальш

Часто в житті для характеристики інтер’єрів та екстер’єрів, предметів побуту, зроблених без смаку, використовують слово «бутафорія». Цей негативний бік двозначного слова, звичайно, не відкидаємо й охоче використовуємо в критичному контексті, коли обманлива красива видимість, фальш розраховані тільки на зовнішній ефект.
Однак у театрі вимовляємо цей термін із любов’ю. Як же інакше? Адже елементи декорацій для сцени – меблів, посуду, дерев, квітів, прикрас та ін. – необхідні художникові, режисерові вистави, щоб чіткіше виразити свій задум, відобразити історичну епоху, місце дії чи підкреслити певний стиль.
Для виготовлення речей, що використовуються на сцені як предмети сценічної обстановки, потрібна велика майстерність. Нею прекрасно володіють працівники бутафорського цеху – художники Марія Мосур, Петрунелла Хміль та Ігор Лев.
Вони вміють зробити, як у народі кажуть, із нічого – щось. Тобто із простих матеріалів виготувати «коштовні» прикраси, «дорогі» деталі до меблів, «смачні» овочі й фрукти, пишні дерева, райські птахи та ін.
Зараз художники працюють над оформленням опери «Лис Микита» Івана Небесного. Предмети антуражу їх авторства не тільки правдоподібні, заглиблені в ідею твору, але й фінансово економні, зручні й безпечні в користуванні. І естетичні, приємні для ока.
Саме такою побачить продукцію віртуозних бутафорів Львівської Національної Опери наш дорогий глядач на прем’єрі «Лиса Микити» 21, 22 і 23 лютого.
На разі – пропонуємо фоторепортаж із театральної майстерні.
КВИТКИ можна придбати у касі та на сайті театру за посиланням: https://bit.ly/37BqYph
Генеральний партнер театру – “KredoBank”