У планах – міжнародні проекти

Днями генеральний директор-художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Василь Вовкун та його заступник із міжнародних зв’язків та творчих питань Степан Стасюк побували у відрядженні в Римі, щоб обговорити цікавий українсько-італійський творчий проект. Йдеться про постановку у Львові ( в рамках проекту «Український прорив») балету «Весна священна» І.Стравінського.
Відбулося три важливих зустрічі стосовно цієї вистави. У розмові з провідним італійським хореографом Marcello Algeri (колишнім солістом балету, а нині педагогом), художнім керівником компанії Ariston Proballet Sanremo, було отримано його принципову згоду на реалізацію цього балету у Львові. Постановник приїде до нашого театру і підготує прем’єру на кінець 2018 р.
На зустрічі з італійським театральним критиком Сesare Nissirio було домовлено про написання рецензій на спектакль. Цей промоутер культури, письменник і журналіст давно співпрацює з італійськими та французькими мас-медіа, написав багато статей про музичний театр, є автором кількох мистецьких каталогів. За його словами, приїзд до Львова буде для нього відкриттям і безсумнівним приводом для натхнення написати рецензію до кількох зарубіжних видань. 
На переговорах із директором Teatro del”Opera di Roma, яким є Carlo Fuores, обговорювалися варіанти співпраці між оперним театром Рима і Львова, зокрема, про виступ балетної трупи нашого театру в Італії. Сesare Nissirio узяв інтерв’ю у Василя Вовкуна про діяльність Львівської Національної Опери та майбутню співпрацю.
Отож, наших глядачів чекає нова балетна прем’єра – з італійським акцентом…
Vasyl Vovkun Stepan Stasyuk