«Симфонія танцю» Прем’єра відбудеться у Львівському національному театрі опери і балету ім. С. Крушельницької

25.11.2016 - 13:51

Дивитись тут: https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/symfoniya-tancyu

Перші покази — 25 і 27 листопада та 2 грудня. Повна назва балетної вистави — «Симфонія танцю: світова класика і модерн».  Вона складена з трьох одноактівок («Па де катр», «Видіння троянди» та «Ближче, ніж кохання»), які, на думку автора ідеї, є ілюстраціями до шляху розвитку балетного мистецтва — від романтизму до сучасності.+

Як розповіла «Дню» керівник інформаційного  відділу театру Надія ТРУШ, «постановку саме в такому історичному розрізі побачив художній керівник балетної трупи театру Ігор Храмов. Епоху романтизму він запропонував  відобразити дивертисментом Pas de quatre, який має цікаву історію…

Влітку 1845 року до Лондона приїхали три знамениті танцівниці — примадонни романтичного балету Марія Тальоні, Карлотта Ґрізі та Фанні Черріто. Директор королівського театру швидко зорієнтувався, що, якби запросити ще одну зірку — Люсіль Ґран із Данії — і зібрати їх на сцені разом, вийшов би чудовий подарунок для  королеви Вікторії… Музику тоді замовили композиторові Цезару Пуньї, хореографію — Жулю Перро. Дивертисмент мав шалений успіх і відразу ввійшов до золотого запасу епохи балетного романтизму. На жаль, збереглася лише слава про цей танець, а запис його відсутній. Тому балетмейстери пізніших часів використали тільки ідею, а постановки робили свої. Найкраща з них — з 1941 р.,  яку здійснив Антон Долін. На львівській сцені «танець для чотирьох» зреалізувала балетмейстер із Філадельфії Наталія Шарова.

Друга одноактівка — «Видіння троянди». Цей балет романтичний за духом і музикою (композитор Карл-Марія Вебер), класичний за стилем (постановка видатного хореографа ХХ століття Михайла Фокіна). Прапрем’єра відбулася у квітні 1911-го в Монте-Карло, де гастролювала трупа знаменитого Сергія Дягілєва. Постановку цієї балетної перлини у Львівській опері здійснив Ігор Храмов. Костюми виготовлені  під керівництвом Жанни Малецької.

Завершить вечір одноактних балетів композиція молодого київського соліста балету Артема Шошина «Ближче, ніж кохання», який здійснив її  у стилі модерн. Прем’єра відбулася нещодавно у Київському муніципальному театрі опери та балету для дітей та юнацтва».

У тріаді «Симфонію танцю» (диригент-постановник — Юрій Бервецький, сценограф — Тадей Риндзак) задіяна майже вся балетна трупа театру.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Рубрика:
Газета”День”, 24 листопада: