Театралізованою екскурсією «Сходинки до Парнасу» виховуються наші майбутні глядачі

У Львівському національному академічному театрі опери та балету імені С. Крушельницької започаткували екскурсію для дітей «Сходинки до Парнасу», прем’єра якої відбулася 1 вересня 2017 р. (ідея належить генеральному директорові -художньому керівникові театру Василеві Вовкуну). Екскурсії проводяться два рази на місяць (перша й остання середа місяця).
При знайомстві з театром відвідувачі спочатку потрапляють у фойє. Там на них уже чекають костюмовані екскурсоводи. Розказують про архітектурний витвір Зиґмунта Ґорґолевського і вмикають голос патронеси театру Соломії Крушельницької.
Далі група потрапляє у глядацький зал, де бачить відеофрагменти з вистав. Також дітям пропонують порахувати сходинки на третій балкон, як кажуть у народі, – «на гальорку». Тут вони опиняються під самим куполом театру. Там гарна фея на дітей чекає, а для найспритніших подарунки має.
Навіть якщо школярі ніколи не були у Львівській опері на балетній виставі, на цій екскурсії все ж побачать хореографічну композицію у Дзеркальному залі.
У межах екскурсії школярів ведуть і в інший корпус, де розташовуються творчі цехи і де народжуються декорації та костюми.
Бутафорський цех, у якому художники-бутафори розповідають дітям про роботу свого цеху і як виготовляються спеціальні предмети (посуд, прикраси, зброю та ін.), що використовуються в театральних спектаклях, діти мають змогу розглянути справжні бутафорські предмети з вистав театру поточного репертуару.
Діти знайомляться також із уже готовими театральними костюмами і з непростим процесом створення, виготовлення та оздоблення.
Такою театралізованою екскурсією «Сходинки до Парнасу» виховуються наші майбутні глядачі. Її девіз – «Запроси батьків до театру»: діткам сподобається у нас, вони прийдуть на виставу з вчителями, потім батькам скажуть: «Ходімо разом до театру». І це – наша головна мета.
Сьогодні нашими гостями були: Гімназія Євшан, Ліцей Інткелект, школи «Дивосвіт», №99, №40, 81 м. Львова