Символічні квиток та квітка на порожньому кріслі: у Львівській національній опері вшанували пам’ять загиблих на війні

У Страсну п’ятницю, 22 квітня, у Львівській національній опері відбулася символічна акція – вшанування пам’яті загиблих героїв та жертв повномасштабної російської агресії.


Під час концерту «Stabat Mater» окремі ряди партеру театру, залиті червоним світлом, були вільними, а на кріслах (а це близько 100 місць) – розміщені символічні квиток на концерт і квітка. У театрі зазначають, що таким чином вшановують пам’ять загиблих на війні військових та цивільних, які ніколи більше не зможуть відвідати події театру чи принести квіти артистам. Зокрема, серед невинних жертв російської агресії – розстріляні в м. Ірпінь батьки головного диригента Львівської національної опери Івана Чередніченка.

«У Страсну п’ятницю щороку ми давали концерти духовної музики, щоби людина могла задуматися над своїм життям … Цей рік, який приніс в Україну війну, змістив акценти додавши ті емоції, які переживає кожна українська родина і увесь народ», – розповідає генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун про задум цієї акції; «військові, лікарі, вчителі, студенти, діти з батьками й всією родиною – вони любили життя і творчість навколо, слідкували за афішами та в жодному разі не пропустили б чергової новинки в улюбленому театрі. Сьогодні, вони теж мали б бути у залі, але… їх крісла залишилися порожніми, прикрашеними лише символічним квитком та квітами».


Впродовж концерту прозвучала «Stabat Mater» Дж. Б. Перголезі у виконанні камерного оркестру театру, солісток Софії Соловій і Тетяни Вахновської та під орудою диригента – Юрія Бервецького.

Музика, що протягом багатьох століть є найвідомішим мистецьким втіленням страждань Діви Марії перед розп’яттям Ісуса Христа. Серед слухачів були також вимушені переселенці, які були запрошені на концерт до театру.

Фото – Юрій Стефаняк