«Світове Різдво»: концерт Львівського муніципального хору «Гомін»

У цій музиці зі всього світу – радість та відчуття дива, яким для всіх християн є народження Спасителя…

26 грудня у Дзеркальній залі Львівської Національної Опери відбувся концерт «Світове Різдво» Львівського муніципального хору «Гомін» (художній керівник і диригент – Руслан Ляшенко, хормейстер – Максим Шпинда, концертмейстер Володимир Пінчак).

Цього року звучання чоловічого хору «Гомін» сколихнуло увесь світ, адже колектив здійснив запис для лейблу «Deutsche Grammophon» саундтреку до найкультовішого серіалу 2019 року HBO «Чорнобиль». Композиція, яка звучить у виконанні хору в останній серії фільму, має назву «Вічная пам’ять» та підкреслює трагічний характер кінострічки.

Однак на концерті у Львівській опері звучання чоловічого хору «Гомін» було винятково радісним, спокійним та світлим. Впродовж вечора хорові твори композиторів з усіх куточків світу творили незабутню святкову атмосферу! Прозвучали колядки та новорічні пісні зі всього світу – українські («Добрий вечір тобі»), польські, німецькі («Stille Nacht» та ін.), англійські («Ding Dong», «Christmas Song», «Hallelujah») та навіть напіви латинською мовою. Таким чином слухачі концерту разом зі хором здійснили «музичну мандрівку» різними країнами Європи, де з усіх-усюд різними мовами лунає: «Христос народився!».

Окрім західноєвропейських колядок, прозвучало чимало українських пісень та обробок для хору українських композиторів – всесвітньовідомий «Щедрик» в обр. Миколи Леонтовича, «Свят вечір», «Радуйся», «Нова радість нам явилась» сучасної української авторки Ганни Гаврилець та «Ой підемо пане-брате» Юрія Антківа. Хору однаково чудово вдаються виконання українських колядок, обробок сучасних українських композиторів,  твори різними мовами, в т. ч. давні напіви на латинські тексти. Радісний настрій та абсолютно комфортна, родинна атмосфера безумовно огорнула і вразила усіх слухачів, які «по вінця» зайняли усі місця в Дзеркальній залі та навіть стояли у кінці залу. Сповнена музикою, одна щаслива родина – нехай це буде спогадом не лише про атмосферу концерту Львівського муніципального хору «Гомін», але й символічним побажанням для усієї української нації в Новому році.

Стефанія Олійник