Світла пам’ять Теофілії Братківській!

   27 січня 2019 року пішла у кращі світи на 95-ому році життя чудова оперна співачка, колишня провідна солістка (50-70-і роки минулого століття) Львівського національного театру імені Соломії Крушельницькоїі, заслужена артистка України Теофілія Братківська.
   Сорок театральних сезонів були її щастям, а період її вокального розквіту був щастям для меломанів.
Двадцять оперних партій – її найбільше мистецьке надбання: донна Анна у “Дон Жуані” В.-А.Моцарта, Маргарита у “Фаусті” Ш.Гуно, Єлизавета в “Дон Карлосі” Д.Верді, Мюзетта у “Богемі” Д.Пуччіні, Ельвіра в “Ернані” і Леонора в “Трубадурі” Д.Верді… І пуччінівська Тоска, що була, за словами головного диригента , народного артиста України Михайла Дутчака, її коронною партією.
   З цього переліку бачимо голосову амплітуду співачки. У своїй книжечці “На сцені Львівської Опери” народний артист України Володимир Ігнатенко пише:”Голос широкого діапазону – від колоратури до драматичного, надзвичайно приємного тембру, технічно-рухливий”. 
   У ньому озивалась незвичайно талановита природа, адже співачка не мала вищих студій; після музичного училища була артисткою хору. Вищий пілотаж обдарованій Теофілії дала Соломія Крушельницька. Дала їй таку школу, що голос довго був молодим і сильним.